Logo
  • DONALD
  • KULT OŚWIADCZA, ŻE NIE ZAGRA TAM, GDZIE WPUSZCZANI BĘDĄ TYLKO ZASZCZEPIENI

Kult oświadcza, że nie zagra tam, gdzie wpuszczani będą tylko zaszczepieni

05.06.2021, 09:55
Po proteście artystów rząd zgodził się odmrozić
branżę koncertową
. Od 4 czerwca koncerty na powietrzu możliwe są w rygorze sanitarnym przy udziale 50% publiczności (lub maksymalnie 250 osób). Do limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych. 
Organizatorzy niektórych festiwali decydują się natomiast na wpuszczanie
wyłącznie osób zaszczepionych
, tak ma być m.in. w przypadku
FEST Festiwalu
, który odbędzie się Parku Śląskim w Chorzowie w dniach 11-14 sierpnia. Ta decyzja wzbudziła ogromne emocje i podzieliła fanów koncertów. 
"Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu" - informowali organizatorzy. 
Nieoficjalnie wiadomo też, że pomysł wydarzeń tylko dla zaszczepionych miał paść ze
strony członków Rady Medycznej
doradzającej premierowi. 
- Myślę, że jeszcze za wcześnie o tym mówić, ale na pewno taki plan będzie przedstawiany. Wiem, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski także będą to komunikować - mówił dwa dni temu wiceminister zdrowia
Waldemar Kraska
w Polskim Radiu. 
Sprawa budzi również wiele emocji wśród artystów. Oświadczenie w tej sprawie wydał dziś zespół Kult, informując, że nie weźmie udziału w wydarzeniach tylko dla zaszczepionych. 
"W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT
nie bierze udziału w koncertach
, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.
Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.
CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ" - czytamy. 
Decyzję Kultu chwali
Sławomir Mentzen
"Kult jak zwykle nie zawodzi. Kazik nie należy do mafii, nie należy do sekty. Idzie prosto, bez względu na aktualną mądrość etapu. Gdy pozostali artyści robią skok na naszą kasę, Kult dołącza się do walki o wolność, wbrew własnym interesom finansowym. Brawo!".

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/330135865140712https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/330135865140712
2. https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/349240429901145https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/349240429901145
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA