Logo
  • DONALD
  • TVP POKAZAŁO ORĘDZIE GRODZKIEGO, PO CZYM OD RAZU ZIOBRĘ, KTÓRY PO NIM CISNĄŁ JAK MÓGŁ

TVP pokazało orędzie Grodzkiego, po czym od razu Ziobrę, który po nim cisnął jak mógł

16.09.2023, 09:30
Wczoraj marszałek Senatu
Tomasz Grodzki
wygłosił
orędzie
, w którym odniósł się do tzw.
afery wizowej.
Emisja w TVP odbyła się tuż po
Wiadomościach
. Otoczenia marszałka wskazywało, że to jedyny sposób na to, by widzowie TVP dowiedzieli się o aferze wizowej, ponieważ
telewizja publiczna w ogóle nie porusza tego tematu.
Opozycja spodziewała się, że jeszcze przed i tuż po emisji w telewizji publicznej wyleje się na nią wiadro pomyj. Tak też się stało. Tuż po wygłoszeniu orędzia przez marszałka Senatu, kamery przeniosły się do studia, w którym jako gość czekał już
Zbigniew Ziobro.
Polityk stwierdził, że Grodzki jest bajkopisarzem i łapówkarzem:
-
Bajkopisarzem raczej pan Grodzki
nie jest, bo talentem szczególnym się do tej pory nie wykazał, natomiast kłamcą i to do potęgi entej na pewno tak. Na dobrą sprawę, Grodzki powinien wystąpić z jeszcze jednym eksponatem, mianowicie
kopertą przyklejoną do czoła, z napisem: jestem łapówkarzem
, Donald Tusk, mój szef, gwarantuje mi bezkarność, po raz kolejny proponując immunitet i start w wyborach do Senatu - powiedział Ziobro.
- Chciałbym zwrócić uwagę na różnicę między oskarżeniem Grodzkiego o łapówkarstwo przez prokuraturę a oskarżeniami pana Grodzkiego. Różnica sprowadza się do źródeł, do dowodów, na jakich opierają się twierdzenia. Pan Grodzki w swoich "rewelacjach", historiach z Księżyca wziętych opowiada o jakichś mediach, można domyślać się, jakich. Mogę jednoznacznie powiedzieć, że to nieprawdziwe informacje o skali, o której mówimy, ponieważ skala dotyczy, co wynika z ustaleń procesowych, 268 przypadków - wskazał.
Stwierdził też, że Grodzki jako ostatni powinien wypowiadać się na temat korupcji, ponieważ jest jej "symbolem w PO":
- Powtórzę, żeby Donald Tusk też usłyszał, bo też opowiada o setkach tysięcy. Po drugie - oskarżenia wobec pana Grodzkiego, przed którymi chroni go Tusk i PO, o
łapówkarstwo i wymuszanie łapówek od pacjentów, biednych, chorych ludzi,
co jest wyjątkowo odrażającym procederem, za przyspieszenie zabiegów medycznych, to dowody opierają się na zeznaniach złożonych pod przysięgą przez kilkadziesiąt konkretnych osób, znanych z imienia i nazwiska, jego pacjentów i rodzin tych osób. Ci ludzie pod odpowiedzialnością cywilną i karną złożyli te oświadczenia - dodał Ziobro.
- Mamy do czynienia z człowiekiem, który
ostatni może mówić o ściganiu korupcji, bo jest symbolem korupcji i bezkarności w PO
. Tam wielu ministrów siedziało bądź siedzi za korupcję i też tacy, o czym wiem jako Prokurator Generalny, którzy mogą siedzieć. Pan Grodzki jest szczególnym symbolem, bo proceder, w którym uczestniczył, jest wyjątkowo odrażający, ponieważ to chorzy, biedni ludzie, od których w niektórych przypadkach wymuszał ostatni grosz, a teraz nie chce stanąć przed niezawisłym sądem - mówił minister.
Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz kiedy minister Zbigniew Ziobro przesądza o winie i przekracza swoje uprawnienia. Głośno było tym, jak zaatakował lekarza Mirosława Garlickiego i stwierdził publicznie, że "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Za te słowa Ziobro musiał w 2010 roku przeprosić.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA