Logo
  • DONALD
  • POZNAŃ: PO ZROBIŁA SPOTKANIE Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI W BUDYNKU, DO KTÓREGO NIE MOGLI SIĘ DOSTAĆ

Poznań: PO zrobiła spotkanie z osobami niepełnosprawnymi w budynku, do którego nie mogli się dostać

10.02.2024, 08:30
Poznański oddział
Platformy Obywatelskiej
zorganizował spotkanie, na którym chciał rozmawiać o
problemach mieszkańców z niepełnosprawnościami
. Część zaproszonych działaczy i aktywistów zbojkotowała jednak wydarzenie, ponieważ zorganizowano je w niedostosowanym dla potrzeb OZN budynku.
Sprawę nagłośnił na Twitterze
Łukasz Garczewski,
poznański aktywista i radny osiedla Rataje, który sam czasem porusza się przy pomocy laski. 
"Dlaczego #dostępność jest ważna? W dniu 8 lutego poznańska Platforma Obywatelska zaprosiła #niepełnosprawni na spotkanie. Poruszane miały być różne tematy ważne dla mieszkańców #Poznan z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Organizatorzy postanowili spotkanie zorganizować w siedzibie partii przy ul. Zwierzynieckiej 13. I tu zaczynają się
schody
… Dosłownie. Zwierzyniecka 13 to zabytkowy budynek, który ma wysokie schody (na zdjęciu), za to nie ma poręczy (funkcjonalnych, bo te ozdobne są śliczne). Efekt?
Szereg zasłużonych działaczy społecznych pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnościami odmówiło udziału
w spotkaniu na znak protestu" - pisze.
"Ja bym bez pomocy nie był w stanie wejść do tego obiektu. Na szczęście mnie nie zaproszono, bo kto by tam chciał słuchać lewaka, co się wymądrza na Twitterze.  Jaki z tego morał? Ano taki, że umiejętności słuchania z troską i kiwania główą w smutnej zadumie to nie są wystarczające kwalifikacje do bycia politykiem i kreowania przestrzeni i polityki miejskiej.
Trzeba jeszcze rozumieć i myśleć.
Czego z całego serca życzę wszystkim nowym radnym miejskim po nadchodzących wyborach. A wy, drodzy wyborcy, głosujcie z rozwagą, bo jak nie, to was też zaproszą na jakieś spotkanie".
W komentarzach pod jego postem rozpoczęła się dyskusja, jak w takim razie rozwiązywać takie sytuacje.
"Ten problem jest bardzo prosty do rozwiązania. Krótkoterminowo: Należało zorganizować spotkanie gdzie indziej. Długoterminowo: Biura partii nie powinny się znajdować w budynkach niedostępnych. Doradzam przeprowadzkę. Choć na nią nie liczę za bardzo".

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Łukasz Garczewski on Twitter: "Dlaczego #dostępność jest ważna?W dniu 8 lutego poznańska Platforma Obywatelska zaprosiła #niepełnosprawni na spotkanie. Poruszane miały być różne tematy ważne dla mieszkańców #Poznan z niepełnosprawnościami i ich rodzin.Organizatorzy postanowili spotkanie zorganizować w... pic.twitter.com/bu0OIi8y3C / Twitter"https://x.com/lgarczewski/status/1755871749655203842?s=20
2. Łukasz Garczewski on Twitter: "Ten problem jest bardzo prosty do rozwiązania.Krótkoterminowo: Należało zorganizować spotkanie gdzie indziej.Długoterminowo: Biura partii nie powinny się znajdować w budynkach niedostępnych. Doradzam przeprowadzkę.Choć na nią nie liczę za bardzo. / Twitter"https://x.com/lgarczewski/status/1755891967190306906?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA