Logo
  • DONALD
  • RMF: MATEUSZ MORAWIECKI OTRZYMAŁ HONOROWE MIEJSCE NA LIŚCIE OSÓB INWIGILOWANYCH PEGASUSEM

RMF: Mateusz Morawiecki otrzymał honorowe miejsce na liście osób inwigilowanych Pegasusem

12.02.2024, 10:10
fot. East News
W ubiegłym tygodniu serwis gazeta.pl informował o tym, że wśród
polityków PiS
krąży lista członków tej partii, którzy mieli być
inwigilowani przez służby specjalne
nadzorowane przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Serwis informował, że wśród inwigilowanych polityków miał znaleźć się Marek Suski, Krzysztof Sobolewski, Jan Krzysztof Ardanowski, Ryszard Terlecki, Adam Bielan, Marek Kuchciński, Tomasz Latos, Arkadiusz Czartoryski i Ryszard Czarnecki.
Jeden z rozmówców gazety.pl stwierdził, że afera może
"rozsadzić PiS od środka"
. Politycy PiS oficjalnie dementowali te informacje, twierdząc, że to obecny obóz rządzący próbuje skłócić PiS. W takim tonie wypowiedział się m.in. Mariusz Kamiński:
Teraz RMF FM informuje, że na celowniku służb był także
premier Mateusz Morawiecki
. Polityk miał być inwigilowany przy pomocy Pegasusa. Jak podaje serwis, agenci mieli interesować się jego majątkiem, a przede wszystkim jego
nieruchomościami.
Oprócz tego Morawiecki miał być sprawdzany przez służby specjalne nadzorowane przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w związku z jego kontaktami z
Agencją Rezerw Materiałowych
w czasie pandemii Covid-19.
Informatorzy serwisu twierdzą, że część działań służb nie dotyczyła bezpośrednio Morawieckiego, a pojawiał się on w  sprawach, w których inwigilowano inne osoby. Śledzeni byli także asystenci premiera Morawieckiego i ich kontakty, serwis powołując się na informatorów, twierdzi, że nie chodziło o działania procesowe w ramach śledztw, a raczej o zbieranie informacji. Śledzenie miało trwać nawet półtora roku. Sprawa inwigilowania Morawieckiego i innych polityków PiS miała być jednym z tematów zeszłotygodniowego posiedzenia ścisłego kierownictwa partii.
Doniesienia RMF FM skomentował już Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Obaj twierdzą, że informacje te nie mają nic wspólnego z prawdą:
fot. East News
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA