Logo
  • DONALD
  • PREMIER TUSK I POSEŁ MORAWIECKI ZŁOŻYLI ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Premier Tusk i poseł Morawiecki złożyli życzenia świąteczne

23.12.2023, 12:15
Pierwsi politycy publikują już w mediach społecznościowych świąteczne życzenia. Premier
Donald Tusk
przy okazji podsumował "miesiące politycznego przełomu". Były premier, a obecnie poseł
Mateusz Morawiecki
przypomniał natomiast, że Boże Narodzenie to czas nadziei.
- Za nami gorące miesiące politycznego przełomu. Przeżyliśmy chyba najbardziej emocjonującą kampanię wyborczą w najnowszej historii Polski. Z wieloma z was rozmawiałem bezpośrednio na setkach spotkań w całej Polsce. Dla was - uczestników marszów i spotkań ze mną, zmiana, jaka dokonała się w wyborach to radość i spełnienie nadziei. Pewnie szykujecie się do wigilii w dobrych nastrojach - mówi Tusk na udostępnionym w sieci nagraniu.
Zwraca się też do swoich
przeciwników
.
- Dziś chcę zwrócić się również do tych, którzy tej zmiany nie chcieli i w których wywołuje niepokój. Szanuję wasze poglądy i wasze obawy. Będę was przekonywał do swoich racji, ale przede wszystkim będą uważnie słuchał tego, co wy mówicie.
- Moim podstawowym zadaniem jest, żeby każdy i każda z was, bez względu na to czy jesteście zwolennikami rządu czy jego zdecydowanymi przeciwnikami, żebyście czuli się w Polsce bezpiecznie i u siebie. Prawda, zaufanie i wzajemna życzliwość niech będą znowu obecne w życiu publicznym i waszym osobistym. Nadchodzą wzruszające i ważne chwile dla każdej polskiej rodziny. Kiedy będziemy życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze, to uwierzmy, proszę, że to nie tylko życzenia, że naprawdę może być i będzie lepiej. Postaramy się o to wszyscy razem. I to jest druga ważna sprawa:
bądźmy wspólnotą. Zacznijmy od świąt.
Zostawmy na tych parę pięknych dni politykę i spory. Zobaczymy w nas to, co łączy i pomyślmy, jakie to ważne móc być razem.
- Choinka, kolacja wigilijna, opłatek, rozmowy bliskich sobie ludzi, to najlepszy czas, aby poczuć się znowu wspólnotą. Wierzę w przyszłość Polaków jako wielkiego, zjednoczonego narodu. Wierzę w polskie odrodzenie. Życzę wam wesołych, pełnych miłości i ciepła świąt. 
Mateusz Morawiecki przypomina natomiast, że Boże Narodzenie to "
czas, kiedy różnice znikają
, ludzie się do siebie zbliżają".
- To daje nam poczucie wspólnoty. Jako Polacy możemy mieć różne poglądy i należy to szanować. Ale są sprawy, które powinny nas jednoczyć bez względu na wyznawane wartości. Do tych spraw bez wątpienia należy troska o rodzinę i o nasz wspólny dom, o Polskę. Gdy jesteśmy razem nic nie jest w stanie nas pokonać. Udowodniliśmy to przez wieki naszej historii. Udowodniliśmy to także w ostatnich latach i jestem pewien, że udowodnimy to jeszcze nie raz całemu światu i samym sobie.
- Święta to przypomnienie, że dobroć jest największą wartością, jaką możemy ofiarować innym każdego dnia.
To czas nadziei.
Czas przypominający nam wszystkim uniwersalną prawdę, że dobro zawsze pokonuje zło, że są sprawy ważniejsze od bieżących sporów, że są sprawy, które idą z pokolenia na pokolenie w poszukiwaniu dobrych ścieżek i lepszego jutra. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia chciałbym życzyć wszystkim państwu spokoju, radości, dobroci i uśmiechu i wspaniałego czasu w rodzinnym gronie. Niech nadzieja daje nam sił, by być lepszym każdego dnia. 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Donald Tusk on Twitter: "Bądźmy wspólnotą. pic.twitter.com/H3dRx8NTuK / Twitter"https://x.com/donaldtusk/status/1738454402195677537?s=20
2. Mateusz Morawiecki on Twitter: "Boże Narodzenie to czas, kiedy różnice znikają, ludzie się do siebie zbliżają - i to daje nam poczucie wspólnoty! Pamiętajmy, że są sprawy większe od nas i ważniejsze od bieżących sporów. To rodzina i miłość. To nasza, wspólna, bezpieczna Polska... więc bądźmy razem! Wesołych... pic.twitter.com/tv3KrcOQgv / Twitter"https://x.com/MorawieckiM/status/1738486575787332003?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA