Logo
  • DONALD
  • SONDAŻ PREZYDENCKI: TRZASKOWSKI WYŻEJ OD HOŁOWNI, STANOWSKI Z 3% POPARCIA

Sondaż prezydencki: Trzaskowski wyżej od Hołowni, Stanowski z 3% poparcia

12.02.2024, 17:10
fot. East News
IBRiS przygotowało sondaż dla Radia ZET, z którego wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w zeszłą niedzielę, najwięcej głosów otrzymaliby
Rafał Trzaskowski
z KO (28,3 proc.) i
Szymon Hołownia
z Polski 2050 (24 proc.). 
Kolejno znaleźliby się Tobiasz Bocheński z PiS (16,1 proc.), Krzysztof Stanowski (3,2 proc.) oraz Dorota Gawryluk (0,2 proc.). 1,8 proc. respondentów wybrałoby innego kandydata, a aż 26,4 proc. jeszcze nie wie, na kogo oddałoby głos. 
Agencja sprawdziła również rozpoznawalność kandydatów. Okazuje się, że Bocheńskiego kojarzy 43 proc. badanych, czyli
mniej niż dziennikarkę Polsatu
Dorotę Gawryluk, którą rozpoznaje 75 proc. Ponadto tylko 29,8 proc. Polaków słyszało o Stanowskim, który niedawno wystartował ze swoim projektem Kanał Zero. 
Sondaż IBRiS został przeprowadzony na zlecenie Radia ZET w dniach 9-10 lutego 2024 r. metodą CATI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1070 osób.
Ostatnio media donoszą, że Gawryluk planuje wziąć udział w nadchodzących wyborach prezydenckich, choć sama gwiazda Polsatu nie potwierdza plotek. Z kolei Stanowski zadeklarował swój start w podczas wywiadu z Andrzejem Dudą. 
- Panie prezydencie, nie jest tajemnicą dla moich widzów, że mam pewne plany: chciałbym zobaczyć, jak wygląda kampania prezydencka od środka, mam zamiar nagrywać na ten temat różnego rodzaju vlogi, chciałbym, żeby kamera za mną podążała. Chciałbym zobaczyć, jak to jest być kandydatem na prezydenta, a nie da się tego zrobić inaczej, niż startując w wyborach na prezydenta. W związku, z czym zamierzam to zrobić. Nie chcę wygrać - mówił.
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA