Logo
  • DONALD
  • WIELKA ZBIÓRKA DLA UKRAINY UDAŁA SIĘ, TONY SPRZĘTU MEDYCZNEGO DOTARŁY DO LWOWA

Wielka zbiórka dla Ukrainy udała się, tony sprzętu medycznego dotarły do Lwowa

16.03.2022, 08:30
Fundacja
Siepomaga
zorganizowała
ogólnopolską 
zbiórkę na pomoc Ukrainie
. Środki są zbierane na pomoc humanitarną, ale także sprzęt medyczny niezwykle potrzebny w ukraińskich szpitalach:
"Ta zbiórka powstała, by móc zebrać środki w formie funduszu pomocy ofiarom wojny. Zakres pomocy będzie uzależniony od rozwoju konfliktu w Ukrainie i dostosowany do potrzeb. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie z organizacjami pomocowymi działającymi na rzecz Ukrainy, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie" - napisano.
Dotychczas fundacji udało się zebrać
41 643 528 złotych
. W sobotę do
Lwowa
dotarło około
3 ton środków medycznych
takich, jak opatrunki indywidualne, specjalistyczne opatrunki oczne, medyczne zestawy przeciwoparzeniowe, zestawy szyn Kramera, podkłady i opaski gipsowe:
"Nasza pomoc, która dotarła do Lwowa to ok. 3 ton niezwykle potrzebnych środków medycznych:  opatrunki indywidualne, specjalistyczne opatrunki oczne, medyczne zestawy przeciwoparzeniowe i opatrunki hydrożelowe, zestawy drenażowe, gaza rolowana, kołnierze ortopedyczne, folie ratunkowe, antybakteryjne opatrunki z jonami srebra, jednorazowe zestawy położnicze, zestawy szyn Kramera, podkłady i opaski gipsowe, usztywniające opaski syntetyczne, podtrzymujące opaski elastyczne, gazy opatrunkowe, kompresy wysokochłonne, podkłady higieniczne, płyny i preparaty do dezynfekcji medycznej, latarki czołowe" - napisano.
Z kolei w poniedziałek do Lwowa ruszył ambulans z urządzeniami do szpitala dziecięcego:
"W poniedziałek wieczorem ratownicy Fundacji Wspierania Ratownictwa RK odebrali w naszym magazynie pod Poznaniem sprzęt medyczny dla regionalnego szpitala dziecięcego we Lwowie. W nocy w Warszawie  urządzenia zostały załadowane do ambulansu medycznego, który wyruszy do Ukrainy, gdzie ma dotrzeć w środę rano. Po przekazaniu urządzeń dla szpitala we Lwowie ambulans zabierze i przywiezie do naszego kraju dziecko wymagające pilnego leczenia" - napisano.
Do jednostki A0409 w Kijowie przekazano także
apteczki medyczne
:
"Apteczki zakupione przez Fundację Siepomaga dotarły do Kijowa do jednostki A0409. Właśnie odebraliśmy fot. od "użytkowników końcowych". Razem mamy wielką MOC pomagania!" - napisano.

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. https://www.youtube.com/watch?v=qN8iLQdwScs&feature=youtu.behttps://www.youtube.com/watch?v=qN8iLQdwScs&feature=youtu.be
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA