Logo
  • DONALD
  • TUSK STAJE W OBRONIE SIKORSKIEGO I NAZYWA POLITYKÓW PIS "POLITYCZNYMI I MORALNYMI BANKRUTAMI"

Tusk staje w obronie Sikorskiego i nazywa polityków PiS "politycznymi i moralnymi bankrutami"

10.03.2025, 10:00
fot. East News / X @radekfogiel, @D_Tarczynski, @JoannaLichocka, @aK_Sojka, @donaldtusk
Wiele emocji wywołała
wymiana zdań
pomiędzy
Elonem Muskiem a Radosławem Sikorskim
, do której włączył się także sekretarz stanu USA
Marco Rubio
. Elon Musk stwierdził, że bez jego systemu Starlink Ukraina przegrałaby już dawno wojnę, a on sam nie może już patrzeć na ten konflikt. Radosław Sikorski w odpowiedzi stwierdził, że miliarder grozi Ukrainie i przypomniał, że to Polska płaci za system satelitarny użytkowany w  Ukrainie. Musk odpowiedział na słowa Sikorskiego i nazwał go "małym chłopczykiem".
Do dyskusji włączył się także Marco Rubio, który stwierdził, że "nikt nie groził odcięciem Ukrainy od Starlinka" i Polska powinna podziękować, bo "bez Starlinka Ukraina dawno by przegrała tę wojnę, a Rosjanie byliby teraz na granicy z Polską":
Ta wymiana zdań
nie spodobała się politykom PiS
. Jednogłośnie w mediach społecznościowych publikują wpisy, w których zarzucają Sikorskiemu działanie na szkodę Polski:
"
Sikorski bardzo szkodzi Polsce
. Jego kłamstwa oraz postawa roszczeniowa może doprowadzić do poważnego kryzysu w relacjach Polska - USA" - stwierdził Dominik Tarczyński.
"Nie trzeba stawać po stronie Muska i Rubio, by zauważyć, że
wbrew polskiej racji stanu jest bezsensowne wszczynanie twitterowych awantur
przez ministra spraw zagranicznych" - napisał Radosław Fogiel.
"Drodzy obrońcy dyplomatołka Sikorskiego. Przypomnijcie sobie, jak przez ostatnie lata skakaliście z radości na każdą zagraniczną krytykę Polski. Jak skomleliście u nogawek w Brukseli i Berlinie, żeby tej krytyki było więcej. Jak żebraliście – niestety skutecznie – o sankcje przeciwko Polsce. Teraz płaczecie, że nie popieramy durnego wpisu i pustych pogróżek Sikorskiego pod adresem USA? Płaczcie jeszcze głośniej. Pogarszanie relacji z USA gdy zagraża nam Rosja tylko po to, żeby zebrać lajki na Twitterku – no, brawo, wielki dyplomata... Nie oczekujcie, że jakikolwiek myślący po polsku polityk będzie to popierał" - napisał Paweł Jabłoński.
Głos zabrał także premier
Donald Tusk
, który broni ministra Sikorskiego. Nazwał polityków PiS "politycznymi i moralnymi bankrutami":
"PiS atakując Sikorskiego, który
spokojnie wykłada politykom innego państwa polską rację stanu
, traci właśnie resztki narodowej godności.
Polityczni i moralni bankruci
" - napisał.
O wymianie zdań Sikorskiego z politykami amerykańskiej administracji rozpisują się także zagraniczne media:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://twitter.com/D_Tarczynski/status/1898772370107576796https://twitter.com/D_Tarczynski/status/1898772370107576796
2. https://twitter.com/radekfogiel/status/1898809097350271362https://twitter.com/radekfogiel/status/1898809097350271362
Pokaż więcej (6)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA

Popularne dzisiaj

Rymanowski odpowiada na krytykę Newsweeka na temat gości zapraszanych do jego programu

Rymanowski odpowiada na krytykę Newsweeka na temat gości zapraszanych do jego programu
41
"Każdy zasługuje na wysłuchanie. Żadni policjanci myśli nie mogą dyktować dziennikarzowi kogo może, a kogo nie może zapraszać".  Zobacz więcej »

Sondaż: KO może wygrać wybory, ale nie będzie rządzić

Sondaż: KO może wygrać wybory, ale nie będzie rządzić
23
Progu wyborczego nie przekroczyłaby m.in Nowa Lewica, na którą głos oddałoby 4,48 proc. Zobacz więcej »

W wyniku afery Epsteina, książę Andrzej został zwykłym Andrzejem

W wyniku afery Epsteina, książę Andrzej został zwykłym Andrzejem
33
Pałac Buckingham odebrał Andrzejowi tytuły i możliwość dalszego mieszkania w rezydencji Royal Lodge.  Zobacz więcej »

Żory: bezbożny złodziej włamał się do kościoła, okradł skarbonkę i wypił wino

Żory: bezbożny złodziej włamał się do kościoła, okradł skarbonkę i wypił wino
23
Oprócz pieniędzy ze skarbonek zabrał także butelkę wina mszalnego, które wpił na miejscu zdarzenia. Zobacz więcej »
Więcej popularnych