Logo
  • DONALD
  • TRUMP CHCE OGRANICZYĆ TURYSTYKĘ PORODOWĄ. WPROWADZONO NOWE ZASADY WIZOWE DLA KOBIET W CIĄŻY

Trump chce ograniczyć turystykę porodową. Wprowadzono nowe zasady wizowe dla kobiet w ciąży

31.01.2020, 17:55
fot.East News
Magazyn
Time
donosi, że
Donald Trump chce ograniczyć turystykę porodową do Stanów Zjednoczonych.
Według władz USA zbyt wiele kobiet podróżuje do Stanów tylko po to, by urodzić tam dziecko. Dzięki temu dziecko otrzymuje amerykańskie obywatelstwo. 
By ograniczyć taką praktykę wprowadzono nowe zasady wizowe. Jak informuje
Time,
kobietom w ciąży administracja odmówi wydania wizy turystycznej.
Wyjątkiem ma być sytuacja, w której kobieta udowodni, że musi urodzić w USA z przyczyn medycznych i ma na to pieniądze.
Wiadomo już, że urzędnicy nie będą zadawać wszystkim kobietom w wieku rozrodczym pytań o to, czy są w ciąży. Takie pytanie padnie jednak, gdy pojawi się podejrzenie,  że wnioskodawczyni jest w ciąży i planuje poród w USA
. Przesłankami do zadania pytania ma być wygląd kobiety, a także wymienienie "leczenia" jako powodu wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.
Według informacji magazynu Time nowe przepisy mają dotyczyć jedynie
cudzoziemców ubiegających się o wizę typu B
, która zezwala na krótkoterminowe pobyty w USA.
W związku z tym nie będą one miały zastosowania w stosunku do osób podróżujących z 39 krajów europejskich i azjatyckich objętych programem bezwizowym, w tym także z Polski.
-
Zamknięcie tej rażącej luki imigracyjnej zwalczy te wszystkie nadużycia i ostatecznie ochroni Stany Zjednoczone przed zagrożeniami bezpieczeństwa narodowego stwarzanymi przez tę praktykę
 - oświadczyła sekretarz prasowa Białego Domu, Stephanie Grisham.
Grisham w dalszej części wystąpienia dodała, że będzie bronić amerykańskich podatników przed odprowadzeniem ciężko zarobionych pieniędzy na finansowanie bezpośrednich i dalszych kosztów związanych z turystyką porodową.
Aktualnie
nie ma konkretnych danych na temat tego, ile kobiet podróżuje do USA, by urodzić,
jednak Amerykańskie Centrum Studiów Imigracyjnych oszacowało, że w 2012 r. około 36 tysięcy kobiet urodziło w USA, a następnie opuściło kraj.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj, dlaczego warto: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Democrats are now the party of high taxes, high crime, open borders, late-term abortion, socialism, and blatant corruption. The Republican Party is the party of the American Worker, the American Family, and the American Dream! #TrumpRallyNJ #KAG2020https://www.instagram.com/p/B74r82pBfjh/
Pokaż więcej (2)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA