Logo
  • DONALD
  • RYSZARD "FENIKS" PETRU WYZYWA NA DEBATĘ KRZYSZTOFA BOSAKA, WSPÓŁLIDERA KONFEDERACJI

Ryszard "Feniks" Petru wyzywa na debatę Krzysztofa Bosaka, współlidera Konfederacji

23.09.2023, 17:14
Dziś w katowickim Spodku odbyła się
konwencja Konfederacji
, podczas której m.in. zaprezentowano jedno z haseł wyborczych ugrupowania. Jej głównymi punktami były wystąpienia liderów:
Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka
, który dużo uwagi poświęcił Unii Europejskiej. 
- W polityce unijnej nie możemy oddać żadnych kolejnych kompetencji. Już się zaczęło szantażowanie, że są tworzone nowe traktaty unijne i musimy się na nie zgodzić. Konfederacja mówi jasno: żadnych traktatów, w których choć jeszcze jedna rzecz byłaby zabrana z Warszawy i przeniesiona do Brukseli. Nie ma takiej opcji - mówił Bosak. 
- Zobaczcie, co mówią, że się nie da używać prawa weta, nawet w tych dziedzinach, gdzie je mamy. Nie dało się odrzucić traktatu lizbońskiego, nie dało się odrzucić Fit for 55, nie dało się nie zgadzać na fundusz covidowy. Czy to prawda? Oczywiście nie. My byśmy to wszystko odrzucili, tylko musimy ich zastąpić.  (...) Jeżeli nie przełamiemy tych wszystkich negatywnych trendów, w które nasze państwo i społeczeństwo jest wmanewrowywane, może Polska osunąć się tak samo, jak państwa zachodnie. Widzimy te tendencje. Popatrzcie, co się dzieje w Unii Europejskiej. Jako jedyni artykułujemy program korzystny dla obywateli, dla naszego państwa - przekonywał.
Więcej o kowencji Konfederacji pisaliśmy tutaj: 
Na słowa Bosaka postanowił zareagować
Ryszard Petru
, kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu, który dziś w związku z kampanią wyborczą przebywał w Kaliszu. Podczas krótkiego wystąpienia przed kamerami wyzwał Krzysztofa Bosaka na debatę dotyczącą polityki unijnej.
Petru przyjechał do Kalisza, aby udzielić oficjalnego poparcia kandydatce Trzeciej Drogi
Barbarze Oliwieckiej
. Podczas krótkiego wystąpienia zwrócił się do Krzysztofa Bosaka. 
- Oglądałem część konwencji Konfederacji. Występował pan Bosak z bardzo antyunijnym przekazem, jednocześnie sugerując, że nikt nie chce z nimi debatować w tych kwestiach. To ja mówię z Kalisza jednoznacznie - panie Krzysztofie, jestem skłonny z panem podebatować na
temat Polski w Unii Europejskiej
w ciągu najbliższych trzech tygodni, wydaje mi się, że Polska oczekuje tej debaty - powiedział. 
Wspomniał też ostatnie spotkania ze
Sławomirem Mentzenem
.
- Pan Metnzen rozumiem ma już dosyć debaty ze mną, nazwał mnie stalkerem, ale przypomnę byłem tylko dwa razy na debacie z nim, raz w
RMF
, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez dziennikarzy i raz na
wiecu w Poznaniu
, gdzie sam mnie zaprosił na scenę. Ale rozumiem, że ma dosyć, akceptuję to i szanuję. Ale pan Bosak krytykował dziś bardzo Unię Europejską, a pamiętajmy, że Unia będzie się bardziej konsolidować niż doprowadzać do tego, że te relacje będą słabsze. Jeśli pan uważa, że nikt nie chce debatować, to ja panu mówię, ja będę z panem debatować. 
Przypomnijmy, że Petru startuje z ostatniego miejsca list Trzeciej Drogi w Warszawie, ponieważ bardzo chciał zmierzyć się ze Sławomirem Mentzenem:
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Ryszard Petru on Twitter: "Panie @krzysztofbosak, mówił Pan, że nikt nie chce z Panem debatować o Unii Europejskiej i miejscu Polski w niej. Jestem gotowy - zapraszam do debaty. pic.twitter.com/CkF9HEM6oa / Twitter"https://x.com/RyszardPetru/status/1705579232401723667?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA