Logo
  • DONALD
  • KONKURS W LICEUM W ZIELONEJ GÓRZE: KLASA, W KTÓREJ ZASZCZEPI SIĘ NAJWIĘCEJ UCZNIÓW, DOSTANIE 5 TYS. ZŁ

Konkurs w liceum w Zielonej Górze: klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów, dostanie 5 tys. zł

31.08.2021, 08:35
Jutro rozpocznie się
rok szkolny
. Zgodnie z zapowiedzią ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka dzieci i młodzież powrócą do nauki w trybie stacjonarnym.
Według ekspertów powrót dzieci do szkół może jednak spowodować
wzrost zakażeń koronawirusem
, a co za tym idzie wprowadzanie przez rząd kolejnych obostrzeń. Nauczyciele, dyrektorzy, a także sami uczniowie podkreślali, że niestety w związku z trybem zdalnym wyniki egzaminów końcowych w minionym roku w szkołach nie były satysfakcjonujące.
W związku z tym dyrektor
III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze
Zbigniew Kościk wraz z radą rodziców zaproponował organizacje konkursu, w ramach którego klasy będą walczyły o nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Zdobędzie ją ta klasa, która będzie najbardziej wszczepiona w szkole.
-
My rodzice chcemy, żeby szkoła była bezpiecznym miejscem dla naszych dzieci.
Żeby zapewnić to bezpieczeństwo, potrzebne są szczepienia. Klasa, która będzie miała najwyższy wskaźnik wyszczepienia otrzyma od rady rodziców nagrodę pieniężną w kwocie pięciu tysięcy złotych - mówi Ewa Markowska, Członek Rady Rodziców III LO w Zielonej Górze
Klasy, które zajmą drugą oraz trzecią lokatę otrzymają odpowiednio trzy i dwa tysiące złotych. Uczniowie będą mogli przeznaczyć środki na dowolny cel. Konkurs ma potrwać do końca września:
- Bierzemy pod uwagę tych, którzy zaszczepili się wcześniej oraz tych, którzy zaszczepią się 9 września, kiedy zielonogórski Aldemed będzie organizował w szkole akcję szczepień - mówi Zbigniew Kościk.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA