Logo
  • DONALD
  • MORAWIECKI ZAPEWNIA, ŻE "POLEXIT TO FAKE NEWS"

Morawiecki zapewnia, że "Polexit to fake news"

11.10.2021, 09:35
Nie milkną echa wczorajszych
manifestacji "ZostajeMY w UE"
, które miały miejsce w 100 miejscowościach w Polsce. Manifestacje odbyły się w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że polska konstytucja jest jednak ważniejsza od prawa unijnego, przez co część traktatów jest niezgodna z ustawą zasadniczą.
Opozycja uważa, że decyzja TK to wstęp do
wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej
przez Prawo i Sprawiedliwość.
Wczoraj wieczorem premier
Mateusz Morawiecki
postanowił odnieść się do manifestacji na Facebooku. Napisał, że "Polexit to fake news":
"
Polexit to fake news
. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innych. Podobne orzeczenia były przecież wydawane we Francji, w Danii, w Niemczech, we Włoszech, w Czechach, w Hiszpanii czy w Rumunii. Stwierdzono w nich, że unijne instytucje czasami w pewnych działaniach wykraczają poza przyznane im w traktatach kompetencje - wchodząc w kolizję z krajowymi konstytucjami" - napisał na Facebooku premier.
Stwierdził też, że "UE to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści":
"Podobnie stwierdzał już w przeszłości polski Trybunał Konstytucyjny. Wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy. Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści. To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do rozwiązywania których Polska musi stawać jako podmiot" - dodał premier.

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/408313877326342https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/408313877326342
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA