Logo
  • DONALD
  • AMAZONIA: ZDJĘCIE CHŁOPAKA, KTÓRY 12 GODZIN NIÓSŁ OJCA NA SZCZEPIENIE, STAŁO SIĘ VIRALEM

Amazonia: zdjęcie chłopaka, który 12 godzin niósł ojca na szczepienie, stało się viralem

16.01.2022, 17:15
Zdjęcie młodego chłopaka z rdzennej społeczności
Zoé
, który przez w sumie przez 12 godzin niósł na plecach ojca, aby ten mógł zaszczepić się przeciwko Covid-19, stało się wiralem na całym świecie. Fotografię udostępnił na Instagramie lekarz wykonujący szczepienia w
brazylijskiej Amazonii
, pisząc, że to "najbardziej niezwykły moment 2021 roku".
24-letni Tawy
najpierw
 
niósł
67-letniego Wahu 6 godzin
przez dżunglę, mijając różne przeszkody, w tym wzgórza i strumienie do bazy lekarskiej. Po szczepieniu musiał zanieść ojca z powrotem do swojej wioski, kolejne 6 godzin. Lekarz Erik Jennings zdradził, że zdjęcie zrobił w styczniu 2021 roku, jednak do tej pory go nie pokazał. Teraz jednak fotografia jest dla niego symbolem.
"Nadszedł rok 2022 a w populacji Zoé nie odnotowano żadnego przypadku Covid-19" - pisze.
Zdjęcie pokazały media na całym świecie. Pod wpływem zaintersowania Jennings na swoim Instagramie napisał więcej o szczepieniach w rdzennych społecznościach. 
"Aby lepiej zrozumieć historię zdjęcia trzbea wiedzieć, że
populacja Zoé jest rozproszona na 669 tysiącach hektarów
i mieszka w ponad 50 różnych wioskach. Dostać można się do nich tylko wenętrznymi, leśnymi szlakami. Od początku pandemii członkowie społeczności izolowali się w najbardziej odległych wioskach. Podzielono ich na grupy liczące po około 18 rodzin" - pisze lekarz.
Opisuje, że aby zaszczepić lud Zoé wykorzystali ich własne domy w wioskach najbliżej bazy lekarskiej. Każda rodzina była szczepiona osobno, jej członkowie przychodzili ścieżkami znanymi tylko im, dzięki czemu udało się uniknąć spotkań między grupami.
Ta taktyka działała przez ponad rok
, udało się dzięki niej zaszczepić członków społeczności Zoé dwoma dawkami. Lekarz tłumaczy też, że ta strategia była bezpieczniejsza niż jeżdżenie po wioskach i spanie w nich. 
"W obliczu pandemii, jak również w innych działaniach prozdrowotnych, przyjmujemy praktyki, które szanują i uwzględniają kulturę. Unikamy narzucania naszego modelu, który może powodować poważne psychologiczne i kulturowe skutki uboczne. Kultura, miłość i szacunek do siebie nawzajem to to, czego musimy nauczyć się od Zoé". 
Brazylia jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa krajem, odnotowano tam 22,8 mln przypadków i 621 tysięcy zgonów. Według oficalnych statystyk koronawirusem zaraziło się 57 tys. rdzennych mieszkańców Brazylii, z których zmarło 853, jednak te statystyki są prawdopodobnie znacznie zaniżone. 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA