Logo
  • DONALD
  • KONIEC ZE "SZKOŁĄ WIEDŹMINÓW", CD PROJEKT ZERWAŁO UMOWĘ PRZEZ POWIĄZANIA ŻONY ORGANIZATORA Z ORDO IURIS

Koniec ze "Szkołą Wiedźminów", CD Projekt zerwało umowę przez powiązania żony organizatora z Ordo Iuris

26.05.2022, 16:35
fot. Krzysztof Wróblewski
Agencja artystyczno-eventowa 5 Żywiołów ogłosiła w lutym, że
CD Projekt zrywa zawartą umowę licencyjną na organizację wydarzeń z cyklu "Szkoła Wiedźminów"
. Powodem odebrania licencji miały być informacje o związkach jednej z współpracownic agencji z organizacją katolicką Ordo luris.
"Szkoła Wiedźminów" to seria kilkudniowych wydarzeń, w ramach których uczestnicy mogli uczyć się alchemii, łucznictwa czy sztuki przetrwania. Od 2015 roku agencja "wyszkoliła" 2 tysiące wiedźminów z 52 krajów świata. 23 lutego opiekunowie wydarzenia poinformowali na Facebooku, że najbliższe cztery wiosenne edycje "szkoły" będą ostatnimi.
"Straty spowodowane pandemią oraz wypowiedzenie umowy to ciężar, który najprawdopodobniej zakończy się bankructwem firmy. Przyjmiemy ten cios, ale na pewno się nie poddamy" - napisano:
 
Z opublikowanego komunikatu wynika, że CD Projekt podjęło decyzję o odebraniu licencji z powodu życia zawodowego żony założyciela agencji. Anna Wawrzyniak, która w latach 2017-2019 udzielała agencji pomocy prawnej,
wykonywała dla Ordo Iuris ekspertyzy
dotyczące obowiązku szczepień oraz projektu ustawy penalizującej dokonywanie nielegalnej aborcji.
"Jedynym związkiem Ani z projektem Witcher School od dwóch lat jest to, że jest ona żoną jednego z szefów 5 Żywiołów, Dastina Wawrzyniaka. Ten ostatni fakt jest powszechnie znany zarówno naszym pracownikom, jak i sporej części uczestników naszych eventów - a w żadnym wypadku nie był nigdy przed nikim ukrywany" - zapewnia agencja. 
5 Żywiołów zapowiedziało krótki film, który przedstawi historię "Szkoły Wiedźminów". Twórcy wydarzeń chcą opowiedzieć "czym był projekt, co znaczył dla załogi i jak był postrzegany przez kadrę czy uczestników".
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA