Logo
  • DONALD
  • SUSUME KAROLINA: FILM O POLCE, KTÓRA STAŁA SIĘ FENOMENEM W JAPONII (3 MIN)

Susume Karolina: film o Polce, która stała się fenomenem w Japonii (3 min)

18.07.2018, 09:03
Jeżeli masz dziś obejrzeć jedną rzecz, niech to będzie to. Przeskocz tekst poniżej 
i zobacz animację, ale koniecznie włącz napisy. Dzięki temu wysłuchasz historii Karoliny z jej perspektywy (niestety po angielsku).
Karolina Styczyńska
 uczyła się w szkole średniej, kiedy w ręce wpadł jej japoński komiks 
Naruto
. W jednej ze scen bohaterowie grają w shogi, japońską wersję szachów. Nauczyła się zasad tej gry i zaczęła grać z przeciwnikami on-line. Była w tym tak dobra, że zaimponowała jednej z profesjonalnych zawodniczek. W końcu postawiła wszystko na jedną kartę i ruszyła do Japonii, gdzie udało jej się uporać z barierą językową, wygrać kolejne starcia i w końcu zostać pierwszą profesjonalną zawodniczką spoza kraju. Co to znaczy profesjonalną? Shogi jest w Japonii tak popularne, że ma coś na kształt swojego PZPN, które płaci graczom za grę. Dodatkowo Karolinę wspiera sponsor, marka Calorie Mate.
Za tą ładną historią na pewno kryje się masa trudnych momentów, samozaparcia i dyscypliny.Spodobał nam się cytat, który udostępniła na swoim profilu:
Dbanie o siebie to nie tylko pozwolenie sobie na kawałek czekolady czy wyjazd do SPA. Czasami to planowanie posiłków, wcześniejsze położenie się spać, albo opuszczenie toksycznej relacji. To wybaczanie sobie tego, że nie dosięga się do niemożliwych standardów, ale też rozumienie własnej wartości. Zawsze. Dbanie o siebie to nie tylko luksusy, to także narzędzie przetrwania.
A teraz zapraszamy do oglądania i koniecznie włącz napisy!
Reżyserem filmu jest Mateusz Urbanowicz, również na stałe mieszkający w Japonii. Jego prace i social media możecie podejrzeć na 
Spytaliśmy Karolinę, jakie ma plany na przyszłość: zdobycie 1 dana, oraz popularyzacja shogi. Z przyjemnością reklamujemy: 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA