Logo
  • DONALD
  • SYTUACJA NA RYNKU ŚWIŃ JEST BEZNADZIEJNA. W CIĄGU TRZECH MIESIĘCY LICZBA STAD TRZODY CHLEWNEJ ZMNIEJSZYŁA SIĘ O 5,7 PROCENT

Sytuacja na rynku świń jest beznadziejna. W ciągu trzech miesięcy liczba stad trzody chlewnej zmniejszyła się o 5,7 procent

24.04.2022, 06:30
Portale branżowe alarmują, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy
liczba stad trzody chlewnej zmniejszyła się o 5,7 procent
do 66 tys. Obecnie pogłowie świń wynosi 9,79 mln. Od stycznia malało w średnim tempie 4,6 tys. świń dziennie. Statystyczne stado urosło do 148 świń.
Okazuje się, że powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze, nieopłacalność produkcji. Po drugie, choć w ostatnim czasie nie stwierdzono ognisk ASF, większość kraju wciąż pozostaje w strefach objętych ograniczeniami. W 2021 r. w Polsce odnotowano 124 ogniska ASF, w których znajdowało się przeszło 42 tys. świń.
Portal Spożywczy zwraca uwagę, że przy utrzymaniu obecnego trendu spadkowego już za 2-3 miesiące możemy mieć w Polsce o połowę mniej hodowli niż na koniec 2019 roku, a jeśli trend spadkowy utrzyma się w kolejnym kwartale, będzie oznaczać to, że w ciągu 2,5 roku zniknie połowa hodowli w Polsce.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA