Logo
  • DONALD
  • KRAKOWSKIE SPA WPROWADZIŁO PŁATNY URLOP MENSTRUACYJNY, BO JAK SIĘ CHCE, TO MOŻNA

Krakowskie SPA wprowadziło płatny urlop menstruacyjny, bo jak się chce, to można

15.09.2021, 10:57
Verde Massage & Beauty, salon SPA w Krakowie, umieścił wczoraj wpis na Instagramie, w którym poinformowano o wprowadzeniu nowego benefitu dla pracownic punktu. Od teraz każda z nich będzie mogła wziąć
płatny urlop menstruacyjny
.
"Nie, nie zamierzamy tego kontrolować z kalendarzem, nie potrzebujemy być poinformowane z tygodniowym wyprzedzeniem, nie prosimy o zaświadczenia od lekarza. Jeśli jesteś Verde Girls, a czujesz się źle i menstruujesz, po prostu zadzwoń. Spróbujemy znaleźć dla Ciebie zastępstwo na ten dzień, przejmiemy Twoje zabiegi" - napisano:
 
Okazuje się, że urlop menstruacyjny nie jest nowym pomysłem. W krajach azjatyckich jest on bardzo popularny, a
w Japonii funkcjonuje od 1947 roku.
W większości krajów, gdzie istnieje tego typu możliwość, kobiety mogą wziąć jeden dzień wolny podczas miesiączki. Z kolei Tajwan przyznał pracownicom 3 dni wolnego. 
Jeżeli chodzi o Unię Europejską, włoski parlament debatował o pomyśle w 2017 roku, jednak ostatecznie nie uchwalono przygotowanej ustawy. 
Urlop podczas menstruacji wprowadzają coraz częściej międzynarodowe korporacje. Pracownice Nike mogą skorzystać z 2 dni wolnego. W Polsce wiadomo było do tej pory jedynie o firmie odzieżowej PLNY LALA, która 5 marca 2020 roku wprowadziła regulamin "Okres wolny od pracy".
Money.pl zapytało kiedyś Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii o potrzebę wprowadzenia ustawowych rozwiązań w tej kwestii. 
- W przypadku złego samopoczucia podczas menstruacji
pracownica ma obecnie możliwość skorzystania np. z urlopu wypoczynkowego udzielanego w trybie "na żądanie"
lub skorzystania ze zwolnienia z powodu niezdolności do pracy, jeżeli lekarz stwierdzi taką konieczność i potwierdzi to zaświadczeniem lekarskim – stwierdziło biuro prasowe resortu.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA