Logo
  • DONALD
  • ABP GĄDECKI: MARSZE RÓWNOŚCI TO MIEJSCA OBSCENICZNYCH PREZENTACJI. TĘCZOWA MARYJA JAK ATAK HUSYTÓW W 1430

Abp Gądecki: marsze równości to miejsca obscenicznych prezentacji. Tęczowa Maryja jak atak husytów w 1430

18.06.2019, 08:00
fot. East News
Arcybiskup Stanisław Gądecki,
przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wydał wczoraj
oświadczenie w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce.
Arcybiskup w oświadczeniu wylicza przypadki ataków na Kościół. Wśród nich znalazła się profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Gądecki
porównuje Maryję z tęczową aureolą do profanacji dokonanej przez husytów podczas napadu na klasztor jasnogórski w 1430 roku.
"Myślę po pierwsze o profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Matka Boża z naszej narodowej relikwii nosi już na swej twarzy trwałe ślady historycznej profanacji dokonanej przez husytów podczas napadu na klasztor w 1430 r.
Obraz został wówczas wiernie odtworzony z inicjatywy Władysława Jagiełły i od tamtego czasu nie zadawano jej w naszym narodzie głębszych ran, nawet symbolicznych"
- napisał arcybiskup w oświadczeniu.
Arcybiskup wskazuje, że do aktów
"profanacji i bluźnierstwa" dochodzi dziś podczas parad równości:
"Myślę także
o profanacjach i aktach bluźnierstwa do jakich dochodzi podczas tzw. marszów środowisk gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów.
Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem
stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa,
w tym także do parodiowania liturgii eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku Kościoła i osób duchownych”.
Gądecki w oświadczeniu sugeruje, że
niektóre media w niewłaściwy sposób przekazują informacje dotyczące przestępstw seksualnych popełnianych przez księży pedofilów,
przez co
"wzrasta liczba profanacji i agresja wobec księży":
"Sytuacja wymaga postawienia pytania, jak w odpowiedzialny sposób relacjonować kwestię nadużyć seksualnych wśród duchownych i w innych grupach społecznych, aby nie kreować fałszywego, jednostronnego wizerunku Kościoła i nie prowokować kolejnych aktów słownej i fizycznej przemocy oraz aktów profanacji. Nie chodzi o samo informowanie o tych nadużyciach, gdyż to, że przez wiele lat panowało w tej sferze milczenie jest powodem naszego zawstydzenia i bólu.
Ujawnienie zaś tego problemu traktujemy jako okazję do oczyszczenia Kościoła. Jednak trudno zlekceważyć fakt, że w ostatnim czasie
-
w kontekście niektórych przekazów medialnych - zwiększyła się agresja wobec księży i wzrosła liczba profanacji
" - napisał przewodniczący KEP.
W oświadczeniu pojawia się także ukryta krytyka edukacji seksualnej w szkołach.
Dodaje też, że działania przeciwko Kościołowi "osłabiają ducha narodu":
"Skupienie uwagi społeczeństwa na grzechu wykorzystywania seksualnego - poza bezpośrednią troską o dobro dzieci - ma jeszcze jeden pozytywny skutek. Uprzytomnia nam bowiem miejsce seksualności w życiu człowieka i powagę wszelkich decyzji podejmowanych w tej dziedzinie.
Nie tylko wykorzystanie bezbronnego dziecka powoduje rany na całe życie.
Sfera seksualności jest tak wrażliwa, że każde wykorzystanie i porzucenie, także osoby dojrzałej, głęboko ją ranią i powodują w jej życiu dalekosiężne negatywne skutki. Ponadto rozmaite grzechy przeciwko czystości są wzajemnie ze sobą powiązane. Jedne rodzą drugie.
Lekarstwem na przestępstwa seksualne jest zachowanie VI przykazania Dekalogu. Komu zatem jest bliski los ofiar różnych nadużyć seksualnych, powinien - w ramach holistycznego podejścia - zaangażować się w promowanie kultury czystości"
- napisał Gądecki.
"
Próba zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła
- tak nierozerwalnie związanego w dziejach z Polską i polskością - ma na celu nie tylko osłabienie jego pozycji w społeczeństwie, ale także
osłabienie ducha narodu
" - dodaje.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA