Logo
  • DONALD
  • PARADA RÓWNOŚCI STOI POD ZNAKIEM ZAPYTANIA, ORGANIZATORZY MÓWIĄ O WROGIM PRZEJĘCIU FUNDACJI

Parada Równości stoi pod znakiem zapytania, organizatorzy mówią o wrogim przejęciu fundacji

15.01.2024, 17:30
fot. Parada Równości
Na profilu facebookowym Parady Równości w Warszawie pojawiło się oświadczenie organizatorów w sprawie imprezy w 2024 roku. Dowiadujemy się z niego, że w czwartek doszło do "
wrogiego przejęcia
Fundacji Wolontariat Równości", która dotychczas współtworzyła warszawską Paradę. 
"Julia Maciocha, wieloletnia organizatorka Parady Równości, została nagle usunięta ze stanowiska Prezeski i zastąpił ją Rafał Dembe - dyrektor ds. strategii i wsparcia biznesu
z banku Santander
, bez doświadczenia w pracy z wolontariuszami i organizacji wydarzeń masowych. Nie ma żadnych powiązań z Paradą Równości" - czytamy. 
Organizatorzy tłumaczą, że nikt ich nie poinformował o całej sytuacji. Podczas spotkania z nowym zarządem koordynatorki ds Marszu i Miasteczka zadawały mnóstwo pytań. Na każde z nich odpowiadano "nie wiemy, zobaczymy, nie znamy wystarczająco Parady".
"Sytuacja ma miejsce na początku stycznia. Dla nas jest to okres, kiedy od miesięcy trwają już prace nad Paradą. [...] Zmiana ekipy zarządzającej fundacją w styczniu wprowadza chaos i stanowi
jawne działanie przeciwko Paradzie
, a wraz z nią przeciwko całej społeczności, dla której jest to najważniejsze wydarzenie w roku" - napisano.
Autorzy oświadczenia nie wyrażają zgody na "zawłaszczanie Parady i traktowanie osób wolontariackich jako przedmiotu dla realizacji korporacyjnych idei kogoś, kto wstał i pomyślał, że dziś spróbuje sobie zrobić marsz". W związku z tym odmawiają współpracy z nowym prezesem fundacji.
"Oczekiwanie, że ktoś przyjdzie na gotowe i przejmie całą naszą dotychczasową pracę, jest niepoważne i obraźliwe wobec całej społeczności wolontariackiej. Obawiamy się również, że osoba, która może pochwalić się głównie sukcesami w realizacji korporacyjnych zadań, nie jest gotowa do zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest organizacja wydarzenia" - dodano.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/paradarownosci/posts/938296824325814?ref=embed_posthttps://www.facebook.com/paradarownosci/posts/938296824325814?ref=embed_post
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA