Logo
  • DONALD
  • POLSKA REPREZENTACJA W TETRISA ZBIERA PIENIĄDZE, ŻEBY MÓC POKAZAĆ JACY SĄ DOBRZY W TE KLOCKI

Polska reprezentacja w Tetrisa zbiera pieniądze, żeby móc pokazać jacy są dobrzy w te klocki

16.07.2023, 15:00
Od 2019 roku w Polsce z inicjatywy ludzi odbywają się
zawody w Tetrisie Klasycznym
. Najlepsi zawodnicy reprezentują kraj na zawodach międzynarodowych. Kilka dni temu gospodarz wydarzenia oświadczył, że w 2023 roku zawody się nie odbędą, ponieważ "nie stać go na to". 
Mistrzostwa Świata w Tetrisie Klasycznym odbywają się w dniach 13-15 października w Portland. Czasu coraz mniej, dlatego zawodnicy postanowili
założyć zrzutkę
na wysłanie mistrzów do Stanów Zjednoczonych. 
Za 5 tysięcy zł grupa sympatyków Tetrisa jest w stanie wysłać do USA obecnego Mistrza Polski PAL i NTSC Adama Matysa, który na co dzień jest studentem z Bytomia. Kolejne 5 tysięcy zł to bilet dla Wicemistrza Polski, czyli zawodnika ukrywającego się pod pseudonimem Mleczak. 
Na zawody wybiera się również Krzysztof Foryst - sędzia międzynarodowy Tetrisa Klasycznego, a także analityk sceny. On jednak jest w stanie opłacić swój wyjazd z własnej kieszeni. 
"Jeżeli uda nam się przekroczyć 10 tysięcy złotych, będzie ciekawie - nie tylko będziemy mogli zacząć myśleć nad wysłaniem trzeciego tetrisowego husarza na Zachodnie Wybrzeże USA, ale także zacząć przygotowania związane z wyjazdem reprezentacji Polski do Kolonii" - czytamy w opisie zrzutki.
Do końca zbiórki zostało 49 dni, a zawodnicy już zebrali
ponad 11 tysięcy zł
.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA