Logo
  • DONALD
  • MĄŻ JADWIGI EMILEWICZ DOSTAŁ POSADĘ W ORLENIE, SPÓŁKA ZAPEWNIA, ŻE MA KOMPETENCJE

Mąż Jadwigi Emilewicz dostał posadę w Orlenie, spółka zapewnia, że ma kompetencje

21.07.2023, 13:45
fot. East News
Z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że
mąż wiceminister Jadwigi Emilewicz, Marcin
, został właśnie
członkiem rady nadzorczej Orlen Asfalt
.
Dziennikarze Wirtualnej Polski potwierdzili doniesienia w korespondencji z PKN Orlen. Spółka wyjaśniła, że Marcin Emilewicz został powołany na stanowisko 8 maja, ponieważ "spełnia on kryteria formalne przewidziane dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa". 
Mężczyzna z zawodu jest politologiem, posiada stosowny egzamin państwowy i "doświadczenie oraz kompetencje stanowiące rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków".
24 kwietnia Emilewicz uzyskał pozytywną opinię Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych. W skład Rady wchodzi ośmiu członków: czterech od premiera Mateusza Morawieckiego i czterech od ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.
W przeszłości Marcin Emilewicz
pracował w funduszu PZU
, następnie został zatrudniony w Orlenie jako ekspert od zarządzania ryzykiem regulacyjnym odpowiedzialnym za obszar regulacji europejskich.
Przypomnijmy, że w 2021 roku synowie Emilewicz pomimo obostrzeń jeździli na nartach na stoku przeznaczonym dla zawodników szkółki narciarskiej w Zakopanem. Tłumaczyła się tym, że jej dzieci
 "od lat trenują narciarstwo":
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA