Logo
  • DONALD
  • STUDENCI UW ZAINAUGUROWALI AKCJĘ DZIADKOWIE BIZNESU, KTÓRA POMAGA SENIOROM ZAREKLAMOWAĆ SWOJE BIZNESY

Studenci UW zainaugurowali akcję Dziadkowie Biznesu, która pomaga seniorom zareklamować swoje biznesy

30.04.2021, 16:15
Sześcioro
studentów
zarządzania na
Uniwersytecie Warszawskim
 wzięło udział w olimpiadzie
Zwolnieni z Teorii
. Tematem zadania, które otrzymali w ramach olimpiady byli seniorzy. W ramach olimpiady postanowili zrealizować
projekt Dziadkowie Biznesu
, który ma pomóc seniorom prowadzącym małe przedsiębiorstwa
zareklamować się w internecie
.
- W mediach społecznościowych publikujemy zdjęcia seniorów prowadzących małe przedsiębiorstwa i opowiadamy ludziom ich historie - opowiada Gazecie Wyborczej Oliwia Szataniak, jedna z uczestniczek projektu.
- Początkowo mieliśmy ograniczyć się do bohaterów z miast, w których mieszkamy, ale teraz napływają do nas zgłoszenia z całej Polski. Ta skala akcji trochę nas przerosła i nie wiemy, w co ręce włożyć. Oczywiście jesteśmy szczęśliwi - dodaje z kolei Julia Kuleżewska. 
Studenci założyli na Instagramie profil Dziadkowie Biznesu, który już w kilka dni zgromadził ponad 34 tys. obserwatorów. Zamieszczają na nim historie seniorów, którzy mają małe biznesy.
Organizatorzy akcji przyznają, że początkowo seniorzy nie ufali im i obawiali się, że zostaną oszukani. Teraz jednak zgłaszają się do nich sami. W ramach akcji założona została także
zbiórka pieniędz
y:
- Na początku całe zgromadzone pieniądze mieliśmy wydawać na pompowanie zasięgów w mediach społecznościowych. Teraz, skoro zasięgi robią się same, zastanawiamy się nad przeznaczeniem tych pieniędzy na pomoc niektórym z naszych bohaterów - mówią Wyborczej organizatorzy.
Okazuje się, że
efekty promocji Dziadków Biznesu pojawiły się natychmiast
:
- Na Facebooku napisała do mnie córka właścicieli kwiaciarni, którzy są naszymi Dziadkami Biznesu, że teraz mają 4 razy wyższe obroty. Gdy rozmawiali z córką, popłakali się i nie mogli uwierzyć w to, jak im się teraz powodzi - opowiada Oliwia.
- Pani Walentyna z Białegostoku mówiła, że gdy przyszły cieplejsze dni, przed jej lodziarnią ustawiały się kolejki - mówi z kolei Julia.
Studenci zapewniają, że ich akcja nie skończy się wraz z finałem olimpiady studenckiej. Już teraz zapowiadają, że planują przerodzić akcję w fundację, która będzie pomagać aktywnym zawodowo seniorom.

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA