Logo
  • DONALD
  • STUDENCI UW ZAINAUGUROWALI AKCJĘ DZIADKOWIE BIZNESU, KTÓRA POMAGA SENIOROM ZAREKLAMOWAĆ SWOJE BIZNESY

Studenci UW zainaugurowali akcję Dziadkowie Biznesu, która pomaga seniorom zareklamować swoje biznesy

30.04.2021, 16:15
Sześcioro
studentów
zarządzania na
Uniwersytecie Warszawskim
 wzięło udział w olimpiadzie
Zwolnieni z Teorii
. Tematem zadania, które otrzymali w ramach olimpiady byli seniorzy. W ramach olimpiady postanowili zrealizować
projekt Dziadkowie Biznesu
, który ma pomóc seniorom prowadzącym małe przedsiębiorstwa
zareklamować się w internecie
.
- W mediach społecznościowych publikujemy zdjęcia seniorów prowadzących małe przedsiębiorstwa i opowiadamy ludziom ich historie - opowiada Gazecie Wyborczej Oliwia Szataniak, jedna z uczestniczek projektu.
- Początkowo mieliśmy ograniczyć się do bohaterów z miast, w których mieszkamy, ale teraz napływają do nas zgłoszenia z całej Polski. Ta skala akcji trochę nas przerosła i nie wiemy, w co ręce włożyć. Oczywiście jesteśmy szczęśliwi - dodaje z kolei Julia Kuleżewska. 
Studenci założyli na Instagramie profil Dziadkowie Biznesu, który już w kilka dni zgromadził ponad 34 tys. obserwatorów. Zamieszczają na nim historie seniorów, którzy mają małe biznesy.
Organizatorzy akcji przyznają, że początkowo seniorzy nie ufali im i obawiali się, że zostaną oszukani. Teraz jednak zgłaszają się do nich sami. W ramach akcji założona została także
zbiórka pieniędz
y:
- Na początku całe zgromadzone pieniądze mieliśmy wydawać na pompowanie zasięgów w mediach społecznościowych. Teraz, skoro zasięgi robią się same, zastanawiamy się nad przeznaczeniem tych pieniędzy na pomoc niektórym z naszych bohaterów - mówią Wyborczej organizatorzy.
Okazuje się, że
efekty promocji Dziadków Biznesu pojawiły się natychmiast
:
- Na Facebooku napisała do mnie córka właścicieli kwiaciarni, którzy są naszymi Dziadkami Biznesu, że teraz mają 4 razy wyższe obroty. Gdy rozmawiali z córką, popłakali się i nie mogli uwierzyć w to, jak im się teraz powodzi - opowiada Oliwia.
- Pani Walentyna z Białegostoku mówiła, że gdy przyszły cieplejsze dni, przed jej lodziarnią ustawiały się kolejki - mówi z kolei Julia.
Studenci zapewniają, że ich akcja nie skończy się wraz z finałem olimpiady studenckiej. Już teraz zapowiadają, że planują przerodzić akcję w fundację, która będzie pomagać aktywnym zawodowo seniorom.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA