Logo
  • DONALD
  • CEJROWSKI AŻ DO WYBUCHU WOJNY TŁUMACZYŁ PUTINA, ŻE ZACHÓD GO PROWOKUJE I DENERWUJE

Cejrowski aż do wybuchu wojny tłumaczył Putina, że zachód go prowokuje i denerwuje

01.03.2022, 15:57
fot. East News
Pięć dni przed inwazją Rosji na Ukrainę (19 lutego)
Wojciech Cejrowski
wystąpił wraz z Krzysztofem Skowrońskim w Radiu Wnet, gdzie podróżnik ma swoją stałą audycję. Uznał wówczas, że "na wojnie bardziej zależy Bidenowi niż Putinowi". 
- Putin może najedzie albo nie najedzie, być może uderzy, żeby pasowało to do tej koncepcji lansowanej przez Zachód. Natomiast na tej wojnie strasznie zależy
koncernom zbrojeniowym amerykańskim
, bo Trump wygasił konflikty, więc nie ma dokąd sprzedawać towaru. Demokratom też zależy na wojnie, bo wtedy słupki idą w górę. Bidena większość nie popiera, to trzeba coś z tym zrobić, no więc może wojna - dywagował na antenie radia.
Tydzień wcześniej Cejrowski twierdził, że
w Polsce jest zbyt dużo Ukraińców
, którzy zabierają pracę Polakom. 
Dziś dziennikarz zabrał głos w sprawie swoich wcześniejszych wypowiedzi pierwszy raz od momentu wkroczenia wojsk rosyjskich do Ukrainy. Na swoim kanale na YouTube opublikował audycję zatytułowaną "Odszczekiwanie w sprawie Ukrainy", w której przyznał, że
Władimir Putin
podjął decyzję o inwazji, ponieważ
kraje zachodnie złamały obietnicę
o pozostawieniu neutralnej Ukrainy.
- Myśmy kandydaturę Ukrainy do NATO i do Unii popierali, wciągaliśmy Ukrainę do europejskiej strefy wpływów, a nie zostawiliśmy jej neutralną. Putin od lat denerwuje się tym, że Ukraina miała być neutralna i NATO mu obiecało, że już więcej przesuwania się NATO w stronę Rosji nigdy nie będzie - mówił.
Podróżnik twierdzi, że przed wybuchem wojny Ukraina wyrażała chęć wstąpienia do NATO, a Polska miała poprzeć ten pomysł. 
- Po tej rewolucji (rok 2014) którą tak popieraliśmy, okazało się, że to państwo nie jest w stanie zrobić u siebie porządku,
to jedno z najbardziej skorumpowanych państw na świecie
, które ciągle chce, żeby pakować w nie pieniądze z Zachodu. Chcą mieć lepiej, ale w wielu przypadkach słowa nie dotrzymują - dodał prowadzący rozmowę
Andrzej Rudnik
.
Cejrowski zgodził się z dziennikarzem i kontynuował usprawiedliwianie ruchów Putina.
- Putin się denerwował, że broń atomowa wkrótce na Ukrainie się pojawi, była sowiecka, teraz będzie amerykańska. Wcielenie Ukrainy do Unii Europejskiej to też jest zagrożenie, od kiedy Unia Europejska zaczęła mówić o własnych siłach zbrojnych, które też przecież będą nuklearne.
Nic dziwnego że Putin wjechał, żeby zabezpieczyć swoje przody i tyły.
Kolaborantem jest Biden, którego synek pobierał na Ukrainie pieniądze za nic, a teraz Biden popiera Ukrainę, bo wie, że tam są dowody na jego syna. Biden będzie popierał Ukrainę przeciwko Rosji, co jest niebezpieczne dla całego świata - wyjaśnił.
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA