Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI OBIECUJE, ŻE JESZCZE 8 LAT RZĄDÓW PIS I POLSKA MOŻE PRZEGONIĆ UK CZY FRANCJĘ

Prezes Kaczyński obiecuje, że jeszcze 8 lat rządów PiS i Polska może przegonić UK czy Francję

14.09.2023, 14:45
fot. East News
Jarosław Kaczyński przekazał w środę na spotkaniu z wyborcami w Elblągu, że program Prawa i Sprawiedliwości został zaplanowany na najbliższe 8 lat. Prezes partii zapowiedział, że zrealizowanie go pozwoli
dogonić, a może nawet wyprzedzić inne państwa
, w tym Anglię czy Francję.
- A później jeszcze parę kroków i już są Niemcy, a później to już są kraje najbogatsze, takie jak Szwecja, Austria, Holandia, no i wreszcie najbogatsza w Europie z krajów, które nie są rajami podatkowymi Dania - wymieniał.
Zapewnił, że mamy zasoby, "także w ludzkich głowach", tylko musi być "dobra władza, która kocha Polskę".
- Naprawdę ten program jest nie tylko zwarty, spójny, przeliczony, bez różnego rodzaju, przepraszam bardzo, bzdur tam wpisanych i bez listy ludzi, których ma się zamiar represjonować. To jest sprawa może i aktualna, ale to jest sprawa wymiaru sprawiedliwości, a nie programów partyjnych - powiedział.
Prezes podkreślił, że myśli o Polsce "w naprawdę długiej perspektywie". 
- Myślimy o takiej Polsce, która przez wiele wieków była tylko marzeniem, a dzisiaj w ciągu kilkudziesięciu lat, a może, jeżeli chodzi o dogonienie najbogatszych, krótszym czasie może to stać się faktem. [...] Za kilka tygodni będziemy decydowali, czy ta droga zostanie wybrana. Naprawdę to jest
droga do wielkiego sukcesu
, a druga, inna droga, to znane osiem gwiazdek - ironizował. 
Lider PiS skorzystał z okazji i skrytykował 100 propozycji Koalicji Obywatelskiej na pierwsze 100 dni nowego rządu.
- To też jest porównanie czegoś solidnego z czymś, co jest doraźnym działaniem. My ciągle mówiliśmy, że "nie macie programu", więc zrobili coś takiego, że lepiej, żeby w ogólnie nie mówili - ocenił.
Kaczyński wskazał, że "my się zbroimy", a "oni" zlikwidowali armię, choć "w deklaracjach może się troszkę zmienili".
- Tutaj było kiedyś dowództwo dywizji, jest w dalszym ciągu. No i ta dywizja w końcu nabiera mięśni. Przygotowywane są i inne. Będzie tych dywizji sześć, jeszcze później zapasowa. Wiem, że jak ktoś czytuje o II wojnie światowej, to wie co to jest 6 dywizji, wtedy operowano dziesiątkami i setkami dywizji, ale to są inne dywizje i inne czasy - wyjaśnił.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA