Logo
  • DONALD
  • GUBERNATOR FLORYDY RON DESANTIS OFICJALNIE OGŁOSIŁ START W WYBORACH PREZYDENCKICH

Gubernator Florydy Ron DeSantis oficjalnie ogłosił start w wyborach prezydenckich

25.05.2023, 06:45
fot. East News
Ron DeSantis
, gubernator
Florydy
oficjalnie dołączył w środę do wyścigu o fotel prezydenta USA. Polityk Partii Republikańskiej złożył formalną deklarację startu w Federalnej Komisji Wyborczej i wszystko wygląda na to, że to właśnie on będzie najpoważniejszym konkurentem
Donalda Trumpa
o nominację Republikanów. Jeśli ją otrzyma, zmierzy się w przyszłorocznych wyborach z
Joe Bidenem
, który pod koniec kwietnia ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję. 
44-letni polityk urodził się w Jacksonville, ale ma korzenie włoskie. Studiował historię na Yale, a następnie odbył studia prawnicze na Harvard Law School. Karierę polityczną rozpoczął w Izbie Reprezentantów, w 2018 roku wygrał wybory na gubernatora Florydy.
DeSantis od dłuższego czasu prowadzi nieoficjalną kampanię wyborczą, jeżdżąc po kolejnych stanach i od miesięcy mówiło się, że wystartuje przeciwko Trumpowi. Polityk reprezentuje prawicowe skrzydło Republikanów i ma konserwatywne poglądy na takie sprawy jak aborcja czy kwestie rasowe. Sytuację kraju opisuje jako
"lewicowe piekło"
, wskazując m.in. na indoktrynację dzieci i ograbienia Amerykanów z podstawowych wolności podczas pandemii. 
Wczoraj oficjalnie ogłosił, że wystartuje w wyścigu o nominację Republikanów. Poinformował o tym przed transmisją na żywo z Elonem Muskiem, która odbyła się na Twitterze.
- Kandyduję na prezydenta Stanów Zjednoczonych, by
przewodzić wielkiemu amerykańskiemu powrotowi
, bo wiemy, że nasz kraj idzie w złym kierunku - powiedział DeSantis.
Forma ogłoszenia kandydatury DeSantisa wzbudziła wiele kontrowersji. Zdaniem wielu komentatorów politycznych fakt, że takie deklaracje padły na Twitterze, a nie na antenie prawicowej telewizji Fox News, jest dowodem na rosnące wpływy Elona Muska w sektorze konserwatywnych mediów. 
Jak prognozuje Politico, DeSantis będzie prowadził kampanię dwukierunkowo, z jednej strony próbując przekonać Republikanów, że jest lepszym kandydatem niż obciążony skandalami Donald Trump, z drugiej strony atakując Joe Bidena. Początkowo sondaże dawały mu nawet większe szanse niż Trumpowi, jednak jego notowania spadły, ponieważ Trump również prowadzi wyraźną kampanię przeciwko niemu.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA