Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI WYJAŚNIŁ INFLACJĘ 12-LATCE: TO BĘDZIE TAKI INCYDENT Z DZIECIŃSTWA, NIE PRZEJMUJ SIĘ

Prezes Kaczyński wyjaśnił inflację 12-latce: to będzie taki incydent z dzieciństwa, nie przejmuj się

16.07.2022, 08:30
W piątek
Jarosław Kaczyński
spotkał się ze swoimi wyborcami w
Płocku
. Zgodnie z formułą spotkań, prezes PiS odpowiadał na pytania swoich sympatyków zapisanymi na kartkach. Wśród nich znalazło się pytanie
12-letniej dziewczynki dotyczące inflacji,
która wynosi już 15,5%. 
- Mniej więcej w jednej czwartej to jest COVID-19 i tarcze antycovidowe. Natomiast cała reszta to jest putinflacja - ogromny wzrost cen surowców, usług i ogromne braki na rynku, przerwanie łańcuchów dostaw. 
To będzie taki incydent z dzieciństwa, nie przejmuj się
- uspokajał.
Kaczyński tłumaczył się też ze swoich słów o tym, że
w Niemczech euro nie jest warte więcej niż 3 złote
- My w tej chwili płacę minimalną, liczoną wedle siły nabywczej, mamy wyższą niż amerykańska, niższą niż niemiecka, mniej więcej na poziomie Hiszpanii i niedaleko za dwoma, trzema państwa. Reszta jest poniżej nas. Powtarzam, tu chodzi o siłę nabywczą. Jeszcze raz tłumaczę, bo śmiano się ze mnie, gdy powiedziałem, że euro jest warte w Niemczech co najwyżej 3 zł. Teraz to obliczono i nawet Gazeta Wyborcza przyznała, że jest warte najwyżej 2,55. Ale wielu ludzi ciągle tego nie rozumie, że czym innym jest wartość na giełdzie, wartość walutowa, a czym innym wartość w sile nabywczej - wyjaśniał.
Wiele uwagi Kaczyński poświęcił na
analizę polityki swojej partii
, którą określił jako "drogę zdrowego rozsądki".
- Trzeba być normalnym, nie mieć kompleksów, że my to jesteśmy słabsi, gorsi. Nie ma już nas gdzieś na polach szparagów, daj Boże, aby to ktoś inny był na tych polach u nas. Gdyby nie inna polityka różnych partii, bylibyśmy dziś dużo, dużo dalej. Uważamy, że powinniśmy być w Unii, ale trzeba zachować podstawową wartość - suwerenne państwo. Nie należy sprzedawać suwerenności, poddawać się marzeniom o jakimś wspólnym narodzie europejskim. Unia Europejska jest dobrym pomysłem, jej twórcy mieli jak najlepsze intencje, ale odwoływali się do idei chrześcijańskiej, nie sądzili, ze Unia będzie nośnikiem lewackiej ideologii.

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA