Logo
  • DONALD
  • SĄD UNIEWINNIŁ AKTYWISTĘ OD WIESZANIA TABLICZEK "STREFA WOLNA OD LGBT", BO WIESZAŁ NA CHWILĘ I W RAMACH AKCJI SPOŁECZNEJ

Sąd uniewinnił aktywistę od wieszania tabliczek "strefa wolna od LGBT", bo wieszał na chwilę i w ramach akcji społecznej

24.03.2021, 18:12
W piątek Sąd Rejonowy w Nowym Sączu
uniewinnił Barta Staszewskiego
, pomysłodawcy akcji z tabliczkami
"strefa wolna od LGBT"
. Postępowanie dotyczyło umieszczenia tabliczki przy wjeździe do Łososiny. Wyrok jest nieprawomocny. 
Zawiadomienie w sprawie Staszewskiego złożył
poseł PiS Krzysztof Sobolewski
oraz
Instytut Ordo Iuris
. Po ich zgłoszeniu wszczęto postępowanie z art. 97 kodeksu wykroczeń i art. 45 ustawy o ruchu drogowym i dotyczyło "samowolnego umieszczania na drodze jakichkolwiek znaków, napisów, symboli". 
Dziś rzecznik sądu w Nowym Sączu poinformował, że Bart Staszewski został uniewinniony. To pierwszy wyrok w sprawie tabliczek "Strefa wolna od LGBT".
- Sąd stwierdził, że to wykroczenie nie miało miejsca, bo
cała akcja wieszania tablicy i robienia zdjęcia trwała tylko przez chwilę i odbyła się w kontekście szerszej akcji społecznej.
Ja podczas akcji robię zdjęcie pod tablicą miejscowości, które podjęły uchwały przeciwko ideologii LGBT, a następnie zabieram ją ze sobą. Powiedziałem przed sądem też o presji politycznej, z jaką się spotykam, że te zawiadomienia są składane przez polityków i prawicowe organizacje. Sąd, biorąc te wszystkie okoliczności pod uwagę, stwierdził, że moje działanie nie jest niezgodne z prawem - skomentował wyrok aktywista. 

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA