Logo
  • DONALD
  • AKTYWISTKI Z OSTATNIEGO POKOLENIA OBLAŁY FARBĄ WARSZAWSKĄ SYRENKĘ

Aktywistki z Ostatniego Pokolenia oblały farbą warszawską syrenkę

08.03.2024, 12:45
fot. Ostatnie Pokolenie
W piątek 8 marca dwie aktywistki z grupy Ostatnie Pokolenie
oblały pomarańczową farbą pomnik warszawskiej Syrenki
na Bulwarach Wiślanych. W ten sposób chciały zaapelować do rządu o podjęcie skutecznych działań w walce z kryzysem klimatycznym.
- Dziś jest dzień kobiet! Nasze ciężko wywalczone prawa wciąż są łamane. A będzie tylko gorzej. Kryzys klimatyczny to wojny. Wojny to przemoc i gwałty. Nie możemy do tego dopuścić! Będąc tutaj świętuję dzień kobiet! To jest mój sprzeciw - wykrzyczała uczestniczka protestu Julia Pruszyńska.
Działacze wystosowali również list otwarty do Donalda Tuska oraz do Marszałka Sejmu, Sądu Najwyższego, Telewizji Polskiej i Polskiej Akademii Nauk. Zażądali w nim 4-krotnego zwiększenia inwestycji w transport publiczny kosztem pieniędzy planowanych na autostrady oraz wprowadzenia biletu miesięcznego na transport regionalny w całym kraju za 50 zł. Jeżeli premier nie przyjmie postulatów grupy do wyborów samorządowych, aktywiści zaplanują kolejne działania zakłócające porządek. 
 
 
Osoby odpowiedzialne za oblanie farbą pomnika zostały
zatrzymane
i przewiezione na komendę policji przy ulicy Wilczej w Warszawie. 
- Na miejsce pojechali policjanci. Kobiety zostały zatrzymane. Będą z nimi prowadzone czynności procesowe - przekazała podkom. Barbara Szczerba ze stołecznej policji.
 
 
 
 
3 marca Ostatnie Pokolenie zakłóciło przebieg jubileuszowego koncertu Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej. Aktywistki wykrzykiwały hasła nieopodal podestu dla dyrygenta. Poirytowany muzyk wyrwał im transparent, a następnie go podarł. 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Ostatnie Pokolenie on Twitter: "Z OSTATNIEJ CHWILI: Dwie działaczki oblewają farbą Warszawską Syrenkę. "Tak świętuję Dzień Kobiet" pic.twitter.com/KZqKbofxkx / Twitter"https://x.com/OstatniePokolen/status/1766037465091969373?s=20
Pokaż więcej (8)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA