Logo
  • DONALD
  • PREMIER BOJOWO: KONIEC DOSTARCZANIA BRONI UKRAINIE, TERAZ SAMI SIĘ ZBROIMY

Premier bojowo: koniec dostarczania broni Ukrainie, teraz sami się zbroimy

21.09.2023, 08:45
Mateusz Morawiecki
w środę wieczorem udzielił wywiadu na antenie Polsat News. W rozmowie ogłosił między innymi, że polski rząd
kończy dostarczanie broni Ukrainie
, aby móc uzbroić polską armię. Słowa premiera odbiły się szerokim echem w zagranicznych mediach, które łączą wypowiedź z konfliktem dotyczącym ukraińskiego zboża.
-
My już nie przekazujemy uzbrojenia na Ukrainę, my teraz sami się zbroimy w najnowocześniejszą broń
- zapowiedział Morawiecki pytany w Polsacie, czy Polska dalej będzie wspierać militarnie Ukrainę.
- Jeśli nie chcesz się bronić, to musisz mieć się czym bronić - taką zasadę wyznajemy, dlatego dokonaliśmy zwiększonych zamówień.
Morawiecki dodał, że w środę był z wizytą w zakładach zbrojeniowych Łucznik w Radomiu.
- Tam pełną parą również toczy się produkcja broni. Podobnie w Stalowej Woli, w "Bumar Łabędy" - kraby, rosomaki w Siemianowicach i wiele, wiele innych zakładów. Tutaj stawiamy głównie na modernizację i szybkie uzbrojenie polskiej armii tak, aby stała się jedną z najsilniejszych armii w Europie. I to w bardzo krótkim czasie - zapowiedział.
Premier, mówiąc o konflikcie wokół ukraińskiego zboża, stwierdził natomiast, że Polska dalej będzie pomagać Ukrainie w wojnie z Rosją, ale nie może godzić się na destabilizację polskiego rolnictwa.
- Na pewno będziemy utrzymywali tranzyt ukraińskich towarów. Polska nie ponosi z tego powodu żadnych kosztów. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że na tym zarabiamy. (...) Nie może być tak, że oligarchowie ukraińscy rządzą na rynku zbożowym w Polsce.
Transport tak, eksport tak, rozchwianie, destabilizacja polskiego rynku - nie
.
Słowa polskiego premiera odnotowały
zagraniczne media
, m.in. BBC, CNN, The Guardian i Bloomberg, które opisują konflikt dotyczący polskiego zboża, jednocześnie przypominając, że Polska od początku wojny była jednym z najważniejszych sojuszników Ukrainy. 
"Jeden z najbliższych sojuszników Kijowa nie będzie już dostarczał broni Ukrainie. Spór o eksport zboża może grozić zerwaniem sojuszu z sąsiadami" - zauważa CNBC na swojej stronie głównej. 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA