Logo
  • DONALD
  • GRUPA WAGNERA DAJE 15 MLN DOLARÓW ZA LIKWIDACJĘ WŁOSKIEGO MINISTRA OBRONY, ZA OGŁOSZENIEM MA STAĆ MIEDWIEDIEW

Grupa Wagnera daje 15 mln dolarów za likwidację włoskiego ministra obrony, za ogłoszeniem ma stać Miedwiediew

17.03.2023, 08:00
Włoski dziennik Il Foglio informuje, że ​
grupa Wagnera
wyznaczyła
15 milionów dolarów nagrody za głowę ministra obrony Włoch
Guido Crosetto. Włoski wywiad o sytuacji ma wiedzieć już od 12 dni. Mimo sytuacji polityk zdecydował się jednak nie zwiększać ochrony.
Nagroda za zabicie włoskiego ministra ma być związana z jego wypowiedzią na temat grupy Wagnera. Guido Crosetto obwinił prywatną
firmę wojskową Jewgienija Prigożyna o wzrost napływu migrantów.
 Stwierdził, że "wzrost zjawiska migracji jest w niemałym stopniu, częścią jasnej strategii wojny hybrydowej, którą rrealizuje grupa Wagnera, wykorzystując swoją znaczną pozycję w niektórych krajach afrykańskich".
Włoskie władze uważają, że takie działania mają być odwetem ze strony Moskwy za wsparcie Ukrainy w wojnie. Media sugerują też, że za pogróżkami pod adresem ministra obrony ma stać były premier i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.
Jewgienij Prigożyn w odpowiedzi na słowa włoskiego ministra stwierdził, że "
nie ma pojęcia, co się dzieje z kryzysem migracyjnym
" i się tym "nie przejmuje". Dodał także, że minister obrony Włoch powinien skupić się na innych sprawach i zająć swoimi problemami, których prawdopodobnie nie udało mu się rozwiązać. Prigożyn nazwał także Crosetto "k******".
Sam Crosetto odniósł się w sieci do doniesień o nagrodzie za jego głowę. Stwierdził, że "każdego dnia krążą informacje, mniej lub bardziej prawdziwe i przyjemne, które ten, kto zajmuje się bezpieczeństwem Włoch, ma obowiązek zweryfikować, zbadać i w razie potrzeby zwalczać".
Dodał też, że jest "
absolutnie spokojny
" i to "jeden z wielu alarmów, które pojawiają się codziennie z różnych źródeł, a służby odpowiedzialne za to sprawdzają i często odrzucają".
Co ciekawe, choć grupa Wagnera miała wyznaczyć pokaźną nagrodę za głowę włoskiego ministra obrony, to jej sytuacja finansowa jest trudna, ponieważ ma
potężne wydatki
związane z
walką na froncie
. Jeszcze kilka dni temu Prigożyn żalił się, że grupa Wagnera potrzebuje miliarda dolarów miesięcznie w związku z udziałem w ofensywie w Bachmucie. Koszty te mają obejmować także zakup amunicji. Według jego wyliczeń grupa Wagnera potrzebuje
10 tysięcy ton amunicji na miesiąc.
Oprócz tego wyliczał on, że najemnikom niezbędne są czołgi, karabiny maszynowe i pociski przeciwpancerne. Szef Wagnerowców skarżył się, że
"państwo posiadające gaz, złoto i węgiel nie chce dać pieniędzy na zakup amunicji".
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA