Logo
  • DONALD
  • BISKUP O EWANGELIŚCIE MATEUSZU MORAWIECKIM I EWANGELIŚCIE ŁUKASZU SZUMOWSKIM

Biskup o ewangeliście Mateuszu Morawieckim i ewangeliście Łukaszu Szumowskim

12.06.2020, 11:58
Podczas wczorajszego Apelu Jasnogórskiego transmitowanego z Częstochowy
biskup Antoni Długosz
dziękował pracownikom ochrony zdrowia, kierowcom i pracownikom sklepów za ich służbę podczas pandemii koronawirusa. Komentował też sytuację w Polsce. 
- Wydarzenia zbawcze, dokonujące się na kanwie Pisma Świętego, uobecniają się w naszym życiu. Naród polski przeszedł przez czerwone morze komunizmu do ziemi obiecanej, gdzie buduje nową Polskę - mówił.
W dalszej części biskup
chwalił Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego, porównując ich do ewangelistów
- Oecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uosabiają charyzmat dwóch ewangelistów - mówił. 
-
Ewangelista Mateusz - premier Morawiecki
pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei
ewangelista Łukasz - prof. Szumowski
jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża Matko za ich posługę. W obliczu cierpienia, gdy mierzony jest prawdziwy rozwój naszych ludów, odkrywamy i przeżywamy modlitwę kapłańską Jezusa, aby wszyscy stanowili jedno - kontynuował. 
Dalej bp Długosz mówił m.in. o "skrajnych postawach niektórych Polaków, szkodliwie oceniających działalność ofiarną działalność ministra profesora Szumowskiego".
- Należy przypomnieć o wdzięczności wobec jego osoby i wspomnianych przez papieża Franciszka ludziach, pochylających się nad cierpieniami w czasie pandemii.
Prof. Szumowski uczył się bezinteresownej służby ludziom od twojego Syna
, Matko, widząc jej przykłady w życiu św. Jana Pawła II oraz św. Matki Teresy z Kalkuty. Wraz ze swoją żoną pełnił rolę wolontariusza w ośrodkach założonych przez Matkę Teresę. Tę postawę zachowuje także teraz. 
Słowa biskupa Długosza wywołały wiele komentarzy. 
"Ani czas, ani miejsce, ani osoba. Takie słowa są nie tylko nieroztropne, włączają Kościół w nawalankę polityczną, ale też niekatolickie. Wierzymy w Boga, a nie w PiS, czytamy Ewangelię Mateusza i Łukasza, a nie przemówienia ministra i premiera. I to niezależnie od poglądów" - napisał
Tomasz Terlikowski

Lubisz nas czytać? Wesprzyj Donalda na Patronite

Donald.pl to więcej zdrowego rozsądku w mediach. Opisujemy codziennie ważne wiadomości, uczciwie i z dystansem, bo wszyscy potrzebujemy trochę oddechu i mniej złych emocji.

Dlaczego warto wspierać nas na Patronite?

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.

2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił, udając że to nie reklama.

3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.

Kliknij, przeczytaj i rozważ: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA