Logo
  • DONALD
  • PAŃSTWA G7 USTALIŁY DALSZE DOCISKANIE ROSJI BIZNESOWO, PRZEMYSŁOWO I TECHNOLOGICZNIE

Państwa G7 ustaliły dalsze dociskanie Rosji biznesowo, przemysłowo i technologicznie

19.05.2023, 16:30
fot. East News
Państwa G7 uzgodnili na szczycie w Hiroszimie w Japonii, że "
pozbawią Rosję technologii, sprzętu przemysłowego i usług G7
, które wspomagają jej machinę wojenną". Nowe sankcje obejmują ograniczenia eksportu towarów, które są "istotne dla Rosji na polu walki" oraz kary wobec firm i organizacji, które dostarczają okupantom materiał wojenny.
- Musimy teraz dać Ukrainie instrumenty, których potrzebuje, aby skutecznie się bronić i odzyskać pełną suwerenność i integralność terytorialną -  wezwała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Stwierdziła, że Ukraińcy powinni otrzymywać niezbędne wsparcie wojskowe i finansowe tak długo, jak będzie to konieczne, a negocjacje pokojowe stawiają agresora i ofiarę na tym samym poziomie. 
Von der Leyen podała, że dotychczasowe sankcje dotyczące eksportu UE dotknęły towary o przedwojennym wolumenie handlu wynoszącym około
50 miliardów euro rocznie
, które odpowiadają udziałowi 55 proc. Z kolei unijne zakazy importu towarów z Rosji dotyczą 60 proc. przedwojennego eksportu o wartości około 90 miliardów euro.
Do państw grupy G7 należą Francja, Japonia, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i USA. Unia Europejska ma status obserwatora. 
Tuż przed rozpoczęciem szczytu w Japonii Stany Zjednoczone ogłosiły własny nowy pakiet sankcji, w tym odcięcie około 70 firm i organizacji z Rosji i innych krajów od amerykańskiego eksportu. Natomiast Wielka Brytania chce wprowadzić zakaz importu rosyjskich diamentów.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA