Logo
  • DONALD
  • TOMASZ LIS: "ZNAJDZIE SIĘ KOMORA DLA DUDY I KACZORA", USUNĄŁ WPIS I UDAJE NIEWINIĄTKO

Tomasz Lis: "znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora", usunął wpis i udaje niewiniątko

30.05.2023, 11:00
Decyzja
Andrzeja Dudy
w sprawie ustawy zwanej potocznie
"lex Tusk"
od wczoraj budzi ogromne emocje. Oświadczenie w sprawie wydał już m.in. Departament Stanu USA, martwiąc się, że działania komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów wpłyna na uczciwość wyborów w Polsce. Głos w sprawie zabrał też przedstawiciel Komisji Europejskiej.
 
Do grona komentujących ochoczo dołączył
Tomasz Lis
, który opublikował kilkanaście tweetów krytykujących prezydenta. Pisał m.in. o tym, że ustawa jest "największym dowodem wpływu Rosji na Polskę" i że "zakładał", że "nawet Duda nie może być tak głupi, żeby taki szajs podpisać".
Jeden z komentarzy Lisa wywołał jednak szczególne kontrowersje. 
"Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora"
- napisał Lis.
Wpis został już usunięty, jednak jest szeroko
komentowany
w sieci.
"PiS faktycznie przegłosował coś szkodliwego i niepokojącego, a tematem dnia jest kretyński wpis Tomasza Lisa. Brawo panie redaktorze - znowu się panu udało xD Jakby tym giertychowsko-lisowskim cymbałom faktycznie na Polsce zależało to by się dawno schowali do szafy" - brzmi jeden z popularniejszych komentarzy.
"To niesamowite, że w dniu, w którym można napisać niemal wszystko o PiS i  wyjątkowo - dostać lajki niemal od wszystkich, Tomasz Lis i tak potrafi napisać coś, co wszystkich odrzuci" - zauważa dziennikarz
Gazety Wyborczej
Jakub Wencel.
"Gazowa?
Oszalał do końca czy przyszedł duży przelew z Nowogrodzkiej?
Większego niż wczoraj podania piłki antyPiS przez PiS się do wyborów nie spodziewam. Przegrzeją temat jak niemal wszystkie sprezentowane w ostatnich ośmiu latach?" - pisze Marcin Palade.
"No raczej nie może chodzić o kriogeniczną. Jeśli to prawda, że ten człowiek właśnie przeszedł pozytywnie badania psychiatryczne, to z naszą psychiatrią jest jeszcze gorzej niż mówią" - dodaje Rafał Ziemkiewicz.
"Mam nadzieję, że Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny zajmie się pańskim haniebnym tłitem" - komentuje z kolei poseł PiS Jan Mosiński.
Głos w sprawie zabrał już także 
wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik
, który apeluje o śledztwo w sprawie wpisu Tomasza Lisa.
- W Polsce "komora" kojarzy się jednoznacznie z komorą gazową.
Jestem przekonany, że minister sprawiedliwości powinien polecić swoim prokuratorom wszczęcie z urzędu śledztwa.
Jeśli nie, to trzeba będzie złożyć takie zawiadomienie. To jest skandaliczny wpis, to podgrzewanie nastrojów - powiedział na antenie Polskiego Radia.
- To, co zrobił Tomasz Lis, to przekroczenie pewnych granic, nawiązywanie do agresji, do przemocy i nawiązywanie do najgorszych w naszych dziejach sytuacji, kiedy w komorach gazowano ludzi. Tu, na ziemiach polskich, Niemcy urządzili ten proceder wobec milionów istnień - dodał. 
Tomasz Lis poza usunięciem wpisu
nie odniósł się
do sprawy. Na Twitterze publikuje kolejne wpisy krytykujące PiS.
AKTUALIZACJA:
Po południu Tomasz Lis postanowił przeprosić za swój wpis. Jak napisał, miał na myśli "celę", ale "ludzie złej woli" przyjęli "absurdalną interpretację".

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA