Logo
  • DONALD
  • OCHRONIARZ BIEDRONKI W GDAŃSKU UWIĘZIŁ 79-LETNIĄ KOBIETĘ W WIACIE NA ODPADY, BO WYCIĄGAŁA WYRZUCONE WARZYWA Z POJEMNIKÓW

Ochroniarz Biedronki w Gdańsku uwięził 79-letnią kobietę w wiacie na odpady, bo wyciągała wyrzucone warzywa z pojemników

07.01.2024, 16:30
fot. East News
W czwartek 4 stycznia 79-letnia kobieta przeszukiwała
pojemnik na odpadki
należący do sklepu Biedronka na ul. Piecewskiej na Morenie w Gdańsku. Emerytka była zmuszona do sprawdzania rzeczy uznanych przez pracowników za śmieci, ponieważ stać ją było jedynie na zakup dwóch bułek. 
Szczęśliwie znalazła opakowanie ziemniaków, jednak ochroniarz postanowił ją
zamknąć w wiacie śmietnikowej
. Podczas próby wydostania się 79-latka zraniła sobie rękę. Kiedy w końcu mężczyzna otworzył wiatę, kobietą zaopiekowała się przechodząca w pobliżu pani Lucyna. Jak relacjonuje Trojmiasto.pl, przekonała pracownika ochrony do przeproszenia poszkodowanej staruszki.
Dzień później z dziennikarzami skontaktowali się przedstawiciele sieci Biedronka, który
oficjalnie przeprosili 79-latkę
. Zadeklarowali, że ochroniarz nie będzie już dłużej z nimi współpracował. Wyjaśnili również, dlaczego nie zgadzają się na zabieranie wyrzuconej żywności.
"Produkty w pojemnikach bio mogą szkodzić zdrowiu ze względu na procesy organiczne w nich zachodzące i nie nadają się do spożycia. Są one przeznaczone tylko do odbioru przez wyspecjalizowane firmy, które na nasze zlecenie zajmują się ich przetwarzaniem np. na biogaz. Pełnowartościową, ale niesprzedaną żywność w terminie przydatności co do zasady przekazujemy zainteresowanym organizacjom pożytku publicznego, które następnie wykorzystują ją np. w jadłodajniach dla osób potrzebujących" - podkreślili.
Portal, który opisał sprawę donosi, że po publikacji artykułu wielu czytelników i jedna trójmiejska firma zaoferowało pomoc potrzebującej kobiecie. 
"Niestety: ani my, ani pani Lucyna, która feralnego dnia zaopiekowała się starszą panią, nie dysponujemy kontaktem do niej" - czytamy.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. 🌐 ᴛʜᴇᴘᴏʟᴀɴᴅɴᴇᴡs 🌐 on Twitter: "Ochroniarz Biedronki w Gdańsku uwięził w wiacie śmietnikowej 79-letnią kobietę, którą nakrył na wyciąganiu wyrzuconych warzyw z pojemników na odpady.O sprawie poinformowali serwis https://t.co/TrpIMfcrYi oburzeni czytelnicy.Roztrzęsiona kobieta została odnaleziona przez... pic.twitter.com/rgO2CpZoIa / Twitter"https://x.com/thepolandnews_/status/1743734401987391945?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA