Logo
  • DONALD
  • USA: BRACIA UKRADLI W 12 SEKUND 25 MLN DOLARÓW W KRYPTOWALUTACH, ZASADZKĘ PRZYGOTOWYWALI OD DAWNA

USA: bracia ukradli w 12 sekund 25 mln dolarów w kryptowalutach, zasadzkę przygotowywali od dawna

16.05.2024, 16:00
Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o wyjątkowo zuchwałym elektronicznym napadzie, w wyniku którego w 12 sekund skradziono 25 mln dolarów w kryptowalutach. Za kradzież odpowiadać mają dwaj bracia:
Anton i James Peraire-Bueno
, absolwenci prestiżowego uniwersytetu MIT. Obaj zostali zatrzymani i oskarżeni o oszustwo oraz pranie brudnych pieniędzy.
Do kradzieży miało dojść w kwietniu 2023 roku. Wedle ustaleń nowojorskiej prokuratury 24-letni Anton i 28-letni James swoją akcję planowali miesiącami. 
- Bracia Peraire-Bueno ukradli
25 milionów dolarów w kryptowalucie Ethereum
za pomocą zaawansowanego technologicznie, najnowocześniejszego planu, który planowali miesiącami i zrealizowali w ciągu kilku sekund - przekazała Lisa Monaco, zastępczyni prokuratora generalnego dla południowego okręgu Nowego Jorku.
- Schemat zastosowany przez oskarżonych poddaje w wątpliwość samą integralność blockchaina - dodał prokurator Damian Williams. 
Wstępne ustalenia wskazują, że Anton i James, wykorzystując wysoce specjalistyczne umiejętności, włamywali się na konta handlujących Ethereum, uzyskując dostęp do oczekujących transakcji prywatnych, a następnie zmieniali dane, aby przejąć kryptowaluty. Całość miała trwać
12 sekund
, a śledczy nazwali akcję "the exploit".
Sprawa budzi dodatkowe emocje, bo - jak podała prokuratura - bracia są absolwentami jednego z najlepszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata. Według medialnych doniesień studiowali oni informatykę i matematykę na MIT - 
Massachusetts Institute of Technology
Bracia zostali zatrzymani we wtorek, a w środę prokuratura wystosowała wobec nich akt oskarżenia. Anton i James zostali oskarżeni o oszustwo popełnione drogą elektroniczną i pranie brudnych pieniędzy. Oba przestępstwa zagrożone są karą do 20 lat więzienia. 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA