Logo
  • DONALD
  • PUTIN OGŁOSIŁ WŁĄCZENIE TERYTORIÓW UKRAINY DO ROSJI, A ZEŁENSKI POPROSIŁ O PRZYJĘCIE UKRAINY DO NATO W TRYBIE PRZYŚPIESZONYM

Putin ogłosił włączenie terytoriów Ukrainy do Rosji, a Zełenski poprosił o przyjęcie Ukrainy do NATO w trybie przyśpieszonym

30.09.2022, 16:30
23-27 września na okupowanych terenach Ukrainy odbyły się pseudoreferenda, które sprawiły, że
Władimir Putin ogłosił aneksję tych terytoriów
. W związku z tym prezydent Ukrainy
Wołodymyr Zełenski oświadczył, że składa wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym
.
Według separatystów za włączeniem ziem do Rosji w Donieckiej Republice Ludowej zagłosowało 99,2 proc. w Ługańskiej Republice Ludowej 98,4 proc., w okupowanej części obwodu zaporoskiego 93,1 proc., a w okupowanej części obwodu chersońskiego - 87 proc.
 
Portal NEXTA przekazał, że rzecznik prasowy Putina Dmitrij Pieskow oświadczył, że po "zaanektowaniu" terenów Zaporoża i Chersonia oraz DRL I ŁRL
ostrzał tych terenów będzie postrzegany jako agresja przeciwko Rosji
.
Dziś po godzinie 14 odbyło się przemówienie przywódcy Rosji przed obiema izbami parlamentu.
- ​​Wybór, którego dokonali wyborcy jest ostateczny. Taka jest wola ludzi - stwierdził.
Putin zaatakował Zachód twierdząc, że ten chce zrobić z Rosji własną kolonię i ją okraść, tak jak to robi USA z Niemcami, Koreą czy Japonią. Oskarżył również Stany Zjednoczone o zniszczenie gazociągu Nord Stream.
 
Tuż po zakończeniu przemówienia przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel przekazał, że
27 przywódców UE potępia nielegalną aneksję
.
 
"Dyktator i morderca
Putin zwrócił się do Ukrainy z propozycją negocjacji pokojowych
. Negocjacje pokojowe w dniu uderzeń rakietowych na naszych obywateli i aneksji naszego terytorium?" - napisał doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.
 
W odpowiedzi na decyzję Putina, Zełenski przekazał po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, że Ukraina składa wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym. 
- De facto już przeszliśmy drogę do NATO. De facto już udowodniliśmy zgodność ze standardami NATO. [...] Dzisiaj Ukraina składa wniosek, by zrobić to de iure. Zgodnie z procedurą, która będzie odpowiadać naszemu znaczeniu dla obrony naszej całej wspólnoty. W przyspieszonym trybie - oznajmił.
 
Zełenski poinformował również, że spotkał się z dowódcami wojskowymi, żeby przedyskutować
"dalszy plan wyzwolenia" terytoriów Ukrainy okupowanych przez Rosjan
- Wysłuchaliśmy raportów dowódców wojsk na kierunkach operacyjnych. Rozpatrzyliśmy dalszy plan wyzwolenia naszych terytoriów. Przeanalizowaliśmy możliwe działania przeciwnika w najbliższej perspektywie - przekazał w komunikacie.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA