Logo
  • DONALD
  • PAPIEŻ WYJAŚNIA, ŻE "POSIADANIE DZIECI TO DZIŚ KWESTIA PATRIOTYZMU"

Papież wyjaśnia, że "posiadanie dzieci to dziś kwestia patriotyzmu"

18.09.2022, 06:30
W minionym tygodniu
papież Franciszek
spotkał się z członkami
Powszechnej Konfederacji Przemysłu Włoskiego.
Papież w trakcie swojego wystąpienia zwrócił uwagę na różnego rodzaju
problemy, z którymi borykają się pracownicy,
zwłaszcza kobiety. Odniósł się do kwestii związanych z macierzyństwem. Duchowny stwierdził, że
"posiadanie dzieci to kwestia patriotyzmu":
- Spadek liczby urodzeń w połączeniu ze starzeniem się społeczeństwa pogarsza sytuację przedsiębiorców i ogólnie gospodarki. Podaż pracy maleje, a wydatki na emerytury z finansów publicznych rosną. Istnieje pilna potrzeba wspierania rodzin i liczby urodzeń w praktyce - wskazał.
-
Musimy działać nad jak najszybszym wyjściem z demograficznej zimy,
w której żyją Włochy i inne kraje. Zdarza się, że kobieta, która pracuje tu czy tam, boi się zajść w ciążę. Bo faktem jest - i nie mówię, że to dotyczy konkretnie was - że jak tylko ciążowy brzuch zaczyna być widoczny, kobietę wyrzuca się z pracy. Dlatego proszę, przyjrzyjcie się temu problemowi i zobaczcie, co możecie zrobić,
aby kobiety w ciąży mogły godzić pracę z macierzyństwem
- podkreślił.
Duchowny odniósł się także od różnic wynagrodzeń, które występują w wielu branżach. Stwierdził, że gdy są one zbyt duże, wówczas "choruje wspólnota pracownicza, a potem szybko i społeczeństwo".
- Adriano Olivetti, wasz wielki kolega z minionego wieku, wyznaczył limit, jaki może dzielić najwyższe i najniższe pensje. Wiedział, że kiedy te różnice są zbyt duże, traci się we wspólnocie pracowników poczucie przynależności i wspólnego przeznaczenia, nie ma empatii i solidarności między wszystkimi - powiedział papież.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA