Laszlo przygotowywała tam reportaż dla prawicowej telewizji N1TV. Kręciła również w momencie, gdy około 400 z 2 tysięcy przebywających w obozie uchodźców
podjęło próbę ucieczki, przerywając policyjny kordon
.
Wtedy sama zaczęła kopać biegnących ludzi, m.in. dziecko.
Nagrał to inny dziennikarz. Film stał się popularny na całym świecie, a
Laszlo została zwolniona
. Ponad rok później postawiono jej zarzut
chuligaństwa
.
We wtorek Sąd Najwyższy ocenił jej zachowanie jako
"moralnie niepoprawne i nielegalne zakłócenie, ale nie wandalizm"
i umorzył sprawę. Uznano też, że dziennikarka została "niesłusznie oskarżona", zwłaszcza w kontekście sytuacji - "napaści kilkuset uchodźców uciekających przed interwencją policji".
Zaakceptuj pliki cookies Google, aby odtworzyć wideo z YouTube.
Hej, przypominamy tylko:
1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.
2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.
3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.