Logo
  • DONALD
  • SYN PREMIERA TONY'EGO BLAIRA, EUAN, STAŁ SIĘ MILIARDEREM JAKO TWÓRCA MULTIVERSE

Syn premiera Tony'ego Blaira, Euan, stał się miliarderem jako twórca Multiverse

20.06.2022, 06:00
Euan Blair
, najstarszy syn byłego premiera Wielkiej Brytanii
Tony’ego Blaira
, wraz ze swoją koleżanką Sophie Adelman uruchomił
platformę edukacyjną Multiverse
w 2016 roku, która dziś wyceniana jest na
1,35 miliarda funtów
Jeszcze w 2000 roku Euan trafił na nagłówki gazet mając zaledwie 16 lat, ponieważ musiał publicznie przeprosić po tym, jak został zatrzymany przez londyńską policję z powodu "nietrzeźwości i utraty panowania nad sobą". Teraz pojawia się w prasie jako geniusz, który pomaga kształcić młodych ludzi.
Na początku 2017 roku Euan porzucił bankowość inwestycyjną, żeby zająć się czymś "bardziej zmotywowanym społecznie”.
- Uważam, że bankowość jest bardzo interesująca, ale to nie jest coś, co kocham, więc chciałem robić coś bardziej zgodnego z obszarami polityki, która mnie interesowała: zatrudnienie i edukacja - wyjaśnił w rozmowie z Daily Mail.
Tak powstało Multiverse, które pozwala młodym
zdobyć wymarzony etat w Google czy Bloombergu
bez kierunkowego wykształcenia. Euan wpadł na ten pomysł, gdy zrozumiał, że jego własny dyplom z historii starożytnej zdobyty na uniwersytecie w Bristolu "nic mu właściwie nie dał". Pomysłodawca twierdzi, że połączył już ponad 5000 praktykantów z najlepszymi pracodawcami.
Obecnie Multiverse zostało wycenione na 1,35 miliarda funtów po uzyskaniu w tym roku finansowania w wysokości 175 milionów funtów. Dodatkowo firma pozyskała setki milionów w rundzie inwestycyjnej prowadzonej przez Lightspeed Venture Partners i General Catalyst, amerykańską firmę venture capital, która wcześniej wspierała Airbnb i Deliveroo. 
38-latek jest właścicielem co najmniej 25 proc. udziałów w firmie, co oznacza, że
jego majątek wynosi minimum 337 milionów funtów
. Dla porównania, majątek jego ojca szacowany jest na około 48 milionów funtów. Nic dziwnego, że sprawił sobie pięciopiętrowy dom w centrum Londynu z krytym basenem, siłownią i garażem, który pomieści wiele samochodów za około 27 milionów dolarów.
Warto wspomnieć, że jego żona
Suzanne Ashman
, która jest córką przedsiębiorcy wyścigowego Jonathana Ashmana, w 2017 roku znalazła się na liście "30 przed 30" magazynu Forbes. Aktualnie jest partnerem LocalGlobe, które specjalizuje się w przestrzeni oddziaływania społecznego.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA