Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI APELUJE DO WYBORCÓW, ŻE PIS ZASŁUGUJE NA KOLEJNĄ KADENCJĘ, BO OPOZYCJA CHCE "ŻEBY BYŁO, JAK BYŁO"

Prezes Kaczyński apeluje do wyborców, że PiS zasługuje na kolejną kadencję, bo opozycja chce "żeby było, jak było"

14.11.2022, 07:45
Prezes PiS
Jarosław Kaczyński
od pewnego czasu jest w
trakcie objazdu po Polsce.
Spotyka się z Polakami popierającymi PiS i przekonuje, że warto głosować na rządzącą obecnie formację. Tym razem w weekend pojawił się m.in. w
Żywcu.
Polityk mówił na spotkaniu o
przyszłorocznych wyborach
i zachęcał swoich sympatyków do mobilizacji, by pomóc PiS zawalczyć o trzecią kadencję:
- Namawiam do tego, by
zmobilizować się przed przyszłorocznymi wyborami
. Nasza formacja
zasługuje na trzecią kadencję.
Musimy wiedzieć o tym, że nasi przeciwnicy chcą, żeby "było jak było" - mówił.
Później odniósł się do tego, jak było za poprzednich rządów pod wodzą Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Stwierdził, że poprzednia ekipa rządząca uważała, że "władza im się należy":
- Sprawujemy władzę od 7 lat. Ale poprzednie rządy nie wychodziły z komunizmu, mimo że zrobiło to nasze społeczeństwo za sprawą największego ruchu w dziejach świata, czyli "Solidarności". Naród ma być solidarny i to tkwi w polskich genach.
Ale ci, którzy wcześniej rządzili byli przekonani, że władza im się należy.
Prawo do rządzenia nikomu nie przynależy, ona dokonuje się w wyniku uczciwych wyborów - mówił.
- Wcześniej
prowadzono politykę, która nie stawiała na Naród, na wspólnotę.
Skutkami poprzednich rządów było wysokie bezrobocie, masowy głód dzieci i wzrost przestępczości zorganizowanej. W Polsce po 89. roku likwidowano fabryki, państwowe przedsiębiorstwa. Był to system eksploratorski, który był kwestionowany przez siły polityczne w Polsce. Dużym problemem była korupcja, która została podważona na początku lat 2000 - dodał.
Platforma Obywatelska po swoim utworzeniu miała wejść w linie Sojuszu Lewicy Demokratycznej:
-
Gdy powstało PO, to z czasem weszło w linię partyjną SLD
- to była zaplanowana przemiana tej partii. Platforma obecnie podtrzymuje wcześniejszy system, który Prawo i Sprawiedliwości likwiduje - podkreślał Jarosław Kaczyński.
- Był kiedyś taki okrzyk, gdy przegraliśmy mecz: "Polacy, nic się nie stało!" I taką politykę przyjęli nasi poprzednicy, bo uprawiali pedagogikę wstydu, a wg nich Polska miała być prowincją - dodał.
W dalszej części swojego wystąpienia przedstawił,
co zrobiło Prawo i Sprawiedliwość dla Polaków w czasie trwania 7 lat rządów:
- Prawo i Sprawiedliwości zostało założone wspólnie z Śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Naszym celem było wyrównanie szans, podwyższenie płacy minimalnej, utworzenie z Narodu wspólnoty. Udało nam się wiele zrobić dla społeczeństwa, ale dlatego, że zakończyliśmy rabunek finansów publicznych. Wprowadziliśmy 500Plus, 13 emeryturę i 14 emeryturę oraz wiele innych programów, które wspierają polskie rodziny - w tym roku to ponad 80 mld zł. Dwukrotnie zwiększyliśmy wydatki na służbę zdrowia. Wzrost PKB jest znaczący, bo przestaliśmy pozwalać na okradanie państwa - powiedział Kaczyński.
- Zwiększyliśmy wydatki na oświatę, kulturę, wspieramy społeczne inicjatywy, które są patriotyczne. Ważnym aspektem naszej polityki jest zasada zrównoważonego rozwoju, by nie zapominać o mniejszych ośrodkach. Prowadzimy politykę, która ma zapewnić rozwój i wyrównać szanse na dostęp do dobrych dróg, wyremontowanych szpitali, czy ośrodków kultury. Każda gmina i powiat w Polsce dostaje ogromne środki z budżetu państwa - dodał.
Prezes PiS nawiązał także do stworzenia zapowiadanego wcześniej
Korpusu Ochrony Wyborów
. Stwierdził, że jest to ważne, ponieważ w jego opinii w czasie wyborów może dochodzić do kontrowersyjnych sytuacji:
- Potrzebne jest zbudowanie Korpusu Ochrony Wyborów, tu jest konieczne zaangażowanie członków i sympatyków partii. Służby porządkowe muszą być aktywne, bo
możliwe jest to, że druga strona w dniu wyborów będzie robić awantury
- powiedział Jarosław Kaczyński.
-
Jeżeli przejdziemy przez tę zimę łatwo, to wygramy przyszłoroczne wybory.
Idziemy w kierunku obrony społeczeństwa, również w walce z inflacją. Nie chcemy wysokiego bezrobocia, które obecnie jest niskie. Trzeba dużego wysiłku, by obalić panujący po drugiej stronie mur kłamstwa. Proszę o zaangażowanie się, bo my jesteśmy "Solidarnością", a oni obozem komunistycznym. Możliwa jest silna i poważna Polska, ale tylko w tej polityce, którą my realizujemy. Musimy zwyciężyć! - zaapelował.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA