Logo
  • DONALD
  • MOŻE CHCESZ ZOBACZYĆ, JAK ZACHOWA SIĘ LINA ZAWIESZONA POD LECĄCYM POZIOMO HELIKOPTEREM, BO KTOŚ SPRAWDZIŁ TO CIEKAWE ZADANIE Z FIZYKI

Może chcesz zobaczyć, jak zachowa się lina zawieszona pod lecącym poziomo helikopterem, bo ktoś sprawdził to ciekawe zadanie z fizyki

30.10.2021, 10:30
W 2014 roku na egzaminie kwalifikacyjnym do U.S. Physics Team w Stanach Zjednoczonych (konkurs fizyki w szkole średniej) pojawiło się zadanie, które było na tyle trudne, że obiegło cały internet. 
"Śmigłowiec leci poziomo ze stałą prędkością. Idealny elastyczny przewód jest zawieszony pod helikopterem. Tarcie powietrza na kablu nie jest bez znaczenia. Który z poniższych schematów najlepiej pokazuje kształt przewodu, gdy helikopter leci w powietrzu w prawo?" - tak brzmi treść słynnego pytania. 
Choć odpowiedź jest od dawna znana,
youtuber z kanału Veritasium
postanowił wynająć helikopter i samodzielnie sprawdzić, który schemat jest prawidłowy. Swoje wnioski umieścił w poniższym materiale. Film na ten moment zebrał prawie 3,5 miliona wyświetleń:
 
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA