Logo
  • DONALD
  • MOŻE CHCESZ ZOBACZYĆ, JAK ZACHOWA SIĘ LINA ZAWIESZONA POD LECĄCYM POZIOMO HELIKOPTEREM, BO KTOŚ SPRAWDZIŁ TO CIEKAWE ZADANIE Z FIZYKI

Może chcesz zobaczyć, jak zachowa się lina zawieszona pod lecącym poziomo helikopterem, bo ktoś sprawdził to ciekawe zadanie z fizyki

30.10.2021, 10:30
W 2014 roku na egzaminie kwalifikacyjnym do U.S. Physics Team w Stanach Zjednoczonych (konkurs fizyki w szkole średniej) pojawiło się zadanie, które było na tyle trudne, że obiegło cały internet. 
"Śmigłowiec leci poziomo ze stałą prędkością. Idealny elastyczny przewód jest zawieszony pod helikopterem. Tarcie powietrza na kablu nie jest bez znaczenia. Który z poniższych schematów najlepiej pokazuje kształt przewodu, gdy helikopter leci w powietrzu w prawo?" - tak brzmi treść słynnego pytania. 
Choć odpowiedź jest od dawna znana,
youtuber z kanału Veritasium
postanowił wynająć helikopter i samodzielnie sprawdzić, który schemat jest prawidłowy. Swoje wnioski umieścił w poniższym materiale. Film na ten moment zebrał prawie 3,5 miliona wyświetleń:
 
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA