Logo
  • DONALD
  • PAPIEŻ FRANCISZEK OŚWIADCZA, ŻE OBJAWIENIA MARYJNE NIE ZAWSZE SĄ PRAWDZIWE

Papież Franciszek oświadcza, że objawienia maryjne nie zawsze są prawdziwe

05.06.2023, 12:25
fot. East News
Pięć lat temu 53-letnia Maria Giuseppe Scarpulla kupiła posąg Maryi w ośrodku pielgrzymkowym w Medziugorie. Włoszka ustawiła zakupioną figurę nad brzegiem jeziora Bracciano, około 50 kilometrów od Rzymu. Jak donosi portal La Tribuna di Treviso, kobieta przekonywała mieszkańców, że
Maryja płacze krwawymi łzami i rozmnaża pizzę oraz gnocchi
.
Z czasem do Trevignano Romano zaczęły przyjeżdżać tłumy, dlatego Scarpulla wybudowała w pobliżu posągu ławki, altanę oraz kapliczkę. Kobieta co miesiąc organizowała specjalne ceremonie poświęcone Matce Boskiej. 
Kobieta założyła również fundację i zbierała datki na utworzenie ośrodka dla chorych dzieci. Pewien mężczyzna powiedział La Repubblica, że ​​on i jego żona przekazali jej fundacji 123 tysięcy euro.
Władze miasta ustaliły, że konstrukcje Scarpulli powstały bez odpowiedniej zgody i wydały kobiecie nakaz rozbiórki. Okazało się, że 53-latka to
sycylijska bizneswoman
, która niedawno zbankrutowała. W przeszłości była karana za oszustwa. 
Ponadto wynajęty detektyw stwierdził, że plamy na posągu to krew świni. Sprawa trafiła do sądu.
Kilka dni po aferze papież Franciszek w rozmowie z włoską telewizją Rai 1 stwierdził, że
nie wszystkie objawienia maryjne są prawdziwe
- Istnieją obrazy Madonny, które są prawdziwe, ale Maryja nigdy nie zwracała na siebie uwagi. Lubię widzieć ją z palcem wskazującym na Jezusa. Kiedy pobożność maryjna jest zbyt egocentryczna, nie jest to dobre - powiedział. 
Przypomnijmy, że w Polsce też niedawno doświadczyliśmy objawienia Matki Boskiej. Mieszkańcy Parczewa ma jednym z drzew dostrzegli wizerunek Maryi. W związku z tym pod drzewem z wizerunkiem Matki Boskiej zebrało się kilkadziesiąt osób. Niektóre z nich przyniosły Biblię i modlą się do Matki Boskiej.
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA