Logo
  • DONALD
  • AUDIOTEKA MA SPECJALNE PODCASTY O PRZYSZŁOŚCI, ŚRODOWISKU I POLAKACH Z WYBORU I MOŻE CHCESZ POSŁUCHAĆ 

Audioteka ma specjalne podcasty o przyszłości, środowisku i Polakach z wyboru i może chcesz posłuchać 

20.01.2022, 09:45
Podcasty powoli stają się ważną częścią naszej codzienności. Przybywa ich w zaskakującym tempie, rośnie też liczba zainteresowanych słuchaczy, nawet o 1/4 w skali roku. Eksperci prognozują, że w 2024 na świecie po podcasty miesięcznie będzie sięgało nawet 1,5 mld osób. Równocześnie Polska wymieniana jest jako jeden z najszybciej rosnących rynków, gdzie przybywa nie tylko słuchaczy i autorów, ale i kanałów, za pośrednictwem których można skorzystać z podcastowej oferty. 
Jedną z takich platform jest
Audioteka
, która ma nie tylko ogromną bibliotekę audiobooków, ale realizuje też audioreportaże, audioseriale i superprodukcje, takie jak
Upadek Gigantów
na podstawie prozy Kena Folleta, w której wzięło udział aż 120 aktorów. Audioteka to również podcasty, a część z nich to
podcasty autorskie
, których można wysłuchać tylko tam. 
We współpracy z Audioteką chcemy polecić kilka z nich. Z kodem DONALD możecie posłuchać ich przez dwa tygodnie, zupełnie za darmo.
Córy
: to projekt
Karoliny Czarneckiej,
 która nieoczekiwanie stała się "artystką-memem" przez utwór znany jako
Hera Koka Hasz LSD
. Niedługo potem okazało się, że ma dużo więcej do powiedzenia. W podcaście rozmawia z kobietami, które usiłują pozostać sobą we współczesnym świecie. Rozmowy nagrane były nad Wisłą i są trochę leniwe, trochę wesołe, trochę gorzkie. Ostrzegamy: dziewczyny się nie krępują i bywają bardzo szczere, a kiedy trzeba brutalnie szczere.
Nie Wiem
Filipa Springera
można nazwać rodzajem intelektualnego celebryty. Jego popularne wpisy, książki na niełatwe tematy i niebanalne spojrzenie sprawiły, że chętnie się go czyta i słucha. Tym razem również postanowił zaskoczyć - przeprowadził serię rozmów ze specjalistami w swoich dziedzinach i pyta ich, czego nie wiedzą. Wśród gości: Julia Fiedorczuk, Zbigniew Mikołejko, Andrzej Leder czy Anna Streżyńska.
Polacy z wyboru
: to rozmowy z Polakami, którzy postanowili nimi zostać. I nie tylko na trochę, na próbę. Na przykład z panią z Kongo, która chciała mieszkać w Kanadzie, ale przez pomyłkę trafiła na studia do Polski, tej dawniejszej i trochę brzydszej. Poza tym, że perspektywa "Polaków nie stąd" jest ciekawa sama z siebie, to twórcy, panowie
Marcin Pośpiech
i
Łukasz Karusta
, znakomicie utrzymują równowagę pomiędzy przyjacielską pogawędką a pogłębionym wywiadem.
Raport z przyszłości
: to rozmowy
Marka Józefiaka
z Greenpeace Polska o tym, co czeka naszą planetę i jak ją uratować. Wraz ze swoimi gośćmi szuka recepty na to, jak uratować pszczoły, zerwać z plastikiem i po prostu, uniknąć najgorszego, czarnego scenariusza. 
Plan B
: to w zasadzie seria reportaży
Adama Bochińskiego i Maćka Hameli
, opowiadających o ludziach, którym życie przewróciło się do góry nogami. Jednym z bardziej przejmujących odcinków jest Daddy Cool - historia Marcina i Jacka, których chęć adopcji dzieci zmusiła do nowego startu na emigracji.
Nowością w Audiotece jest
 podcast Marty Niedźwieckiej 
Cnoty męskości
. Jej pierwszym gościem jest Miłosz Brzeziński - autor książek i konsultant biznesowy, który w dość przewrotny sposób mówi o tym, "czy mężczyzna musi iść na wojnę". W kolejnych odcinkach pojawią się natomiast m.in. trener personalny Jakub Sawicki, dziennikarz Krystian Hanke, aktor Kamil Błoch. Niedźwiecka w rozmowie z neurochemiczną dr Joanną Podgórską będzie również sprawdzać, jak to jest z tym przekonaniem, że mózg ma płeć i to wszystko zmienia.
Uwaga: z kodem
DONALD
otrzymujecie dostęp do Audioteki na 14 dni, zupełnie za darmo, bez podawania karty, nawet nie musicie pamiętać o wycofaniu dostępu. Wystarczy kliknąć
TUTAJ
.
Artykuł powstał we współpracy z Audioteką.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA