Logo
  • DONALD
  • GOWIN MA NADZIEJĘ, ŻE TERLECKI SIĘ ZREFLEKTUJE I PRZEPROSI ZA WPIS O BIAŁORUSKIEJ OPOZYCJI

Gowin ma nadzieję, że Terlecki się zreflektuje i przeprosi za wpis o białoruskiej opozycji

07.06.2021, 08:30
W piątek Rafał Trzaskowski ogłosił, że
Swiatłana Cichanouska będzie gościem 
organizowanego przez niego wydarzenia
Campus Polska Przyszłości
.
Do tej informacji na Twitterze odniósł się marszałek Sejmu
Ryszard Terlecki
, który stwierdził, że w związku z tym Cichanouska powinna szukać pomocy w Rosji:
"Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał na Twitterze.
Słowa te
nie spodobały się samej Cichanouskiej
:
- Nie sądzę, że to w porządku wobec sytuacji, w której są Białorusini. Istnieje absolutne porozumienie wśród wszystkich ugrupowań politycznych sprzeciwiających się wobec tego, co się dzieje na Białorusi. Białoruś jednoczy w tym szczególnym momencie. Kraje się jednoczą, partie się jednoczą - mówiła.
 -  Białoruś się jednoczy i doskonale wiadomo, co jest białe, a co czarne. Teraz nie walczycie między sobą, tylko dla Białorusinów i razem z Białorusinami. Nie wydaje mi się, by (Białorusini) musieli być w centrum tego sporu. Na Białorusi pojawia się pytanie, dlaczego tak miałoby być. To bardzo dziwny tweet - dodała.
Pisaliśmy o tym tutaj:
Dziś o słowa Terleckiego na antenie Polsat News został zapytany
wicepremier Jarosław Gowin
. Zapowiedział, że będzie chciał
porozmawiać o tych słowach z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
:
-
To wpis niedopuszczalny
. W piątek zapytany o te słowa nie mogłem uwierzyć, że one naprawdę wyszły spod palców marszałka Terleckiego, natomiast czy powinien stracić stanowisko? To w pierwszej kolejności pytanie do władz PiS - powiedział Gowin.
- Po pierwsze, to jest wpis obraźliwy dla białoruskiej opozycji, a wiadomo, że to są ludzie, którzy jak być może nikt inny w Europie, z całą pewnością nikt inny w Europie, potrzebują dzisiaj naszej solidarności. Po drugie, to są słowa sprzeczne z interesem Polski, z polską racją stanu i z kierunkiem polityki zagranicznej, również naszego rządu i polityki konsekwentnie prowadzonej przez kolejne ekipy. Po trzecie nazywanie Rafała Trzaskowskiego liderem antydemokratycznej opozycji, antydemokratycznej, czyli jak rozumiem, takiej, która działa wbrew interesowi Polski, to są słowa obraźliwe nie tylko wobec samego Rafała Trzaskowskiego, ale wobec 10 milionów Polaków, którzy na niego oddali głos - zaznaczył.
Dodał także, że ma nadzieję, iż marszałek Terlecki przeprosi:
- I podobnie jak Joachim Brudziński, który w nieporównanie bardziej błahej sprawie zdobył się na słowo "przepraszam",
przeprosi również marszałek Terlecki
- stwierdził.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA