Logo
  • DONALD
  • OSTATNIE POKOLENIE ROZPOCZĘŁO KOLEJNY TYDZIEŃ PROTESTÓW, PRZYKLEJAJĄC SIĘ DO ASFALTU NA MARSZAŁKOWSKIEJ

Ostatnie Pokolenie rozpoczęło kolejny tydzień protestów, przyklejając się do asfaltu na Marszałkowskiej

22.04.2024, 12:45
fot. Ostatnie Pokolenie
Aktywiści z
Ostatniego Pokolenia
zaczęli dziś kolejny tydzień protestów, którymi chcą zwracać uwagę na kryzys klimatyczny. Rano w Warszawie zablokowali skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, przyklejając się do asfaltu. 
Przypomnijmy, że cały zeszły tydzień aktywiści blokowali warszawskie mosty, w sobotę natomiast zakłócili wyścig konny na Służewcu.
Dzisiejszy protest dodatkowo zbiega się z obchodzonym 22 kwietnia
Dniem Ziemi.
Rano aktywiści w pomarańczowych kamizelkach zablokowali ruch na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, przyklejając swoje dłonie do asfaltu jezdni. Działaczy usunęła policja. 
- Dlaczego obywatele muszą blokować drogi, aby być wysłuchani? Nie chcielibyśmy tego robić, ale kiedy rząd ignoruje listy, petycje i demonstracje, nie daje nam wyboru. Zakłócenia ruchu mogą być frustrujące i przepraszamy za nie, ale w tej chwili j
esteśmy na autostradzie do klimatycznego piekła
i musimy natychmiast się zatrzymać. Korki to nic w porównaniu do zniszczeń, które przyniesie kryzys klimatyczny - mówi aktywistka Michalina Czerwońska.
Ostatnie Pokolenie zapowiada, że 
będą kolejne protesty
.
- Dziś jest Dzień Ziemi, wolałbym zabrać synka na spacer, pokazać mu unikalne miejsce w którym się urodził i cieszyć się  wiosną.

Ja tymczasem natrętnie myślę o tym, że skoro w roku 2050 większość ziemi w falach gorąca i huraganów stanie się miejscem nie do życia, to gdzie będzie on, czy zdoła uciec i w zasadzie gdzie ma uciekać? Czy przeżyje, czy będzie walczył z innymi o skrawek gleby do hodowli zimniaków? Jeśli przeżyje to na pewno będzie na ziemi, bo "nie ma planety b" to nie slogan do sprzedaży eko-pasztetu, ale realia, które albo przebudzą nas z amoku i rozpoczną niespotykaną w historii ludzkości współpracę albo staną się wyrokiem dla wszystkich jej mieszkańców - mówi działacz Ostatniego Pokolenia Łukasz Stanek. 
fot. Ostatnie Pokolenie
Aktywiści domagają się m.in. przekazania 100% środków zaplanowanych na nowe autostrady na transport publiczny oraz wprowadzenia biletu miesięcznego na transport regionalny w całym kraju za 50 złotych. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Ostatnie Pokolenie on Twitter: "💬 Nie zgadzam się na przyszłość w której musimy walczyć ze sobą o wodę i w której ponad miliard osób musi uciekać ze swoich domów, ponieważ miejsca w których mieszkają zamieniają się w Saharę.🫱🫲 Dołącz do Martyny i dziesiątek innych osób, które walczą o wspólne dobro. pic.twitter.com/ATXqIA4RAI / Twitter"https://x.com/OstatniePokolen/status/1782345892885885349
2. Ostatnie Pokolenie on Twitter: "Dziś jest dzień ziemi 🌎Świętujemy go blokując drogi, bo żadna inna metoda nie działa.Jesteśmy Ostatnim Pokoleniem, które może powstrzymać katastrofę🔥 pic.twitter.com/CfC35YpElN / Twitter"https://x.com/OstatniePokolen/status/1782339656194850981
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA