Logo
  • DONALD
  • WŁADZE TOKIO URUCHAMIAJĄ APKĘ DO RANDKOWANIA, MAJĄ NADZIEJĘ, ŻE BĘDĄ Z TEGO DZIECI

Władze Tokio uruchamiają apkę do randkowania, mają nadzieję, że będą z tego dzieci

08.06.2024, 10:15
fot. East News
Jak informuje The Japan Times,
władze Tokio uruchomią własną aplikację randkową
. To jeden z pomysłów, który ma pomóc w walce z kryzysem demograficznym. W zeszłym roku w Japonii odnotowano ponad dwukrotnie więcej zgonów niż urodzeń.
Oficjalna aplikacja randkowa Tokio ma zostać uruchomiona jeszcze tego lata, od końca zeszłego roku jest już w fazie testów. Aby zarejestrować się w aplikacji, trzeba będzie przejść specjalną
procedurę
obejmującą m.in. przedstawienie dokumentów o stanie cywilnym. Aplikacja będzie bowiem dostępna tylko dla singli.
Poza tym potencjalni użytkownicy będą musieli podpisać deklarację, że chcą zawrzeć związek małżeński, a także zaprezentować zaświadczenie podatkowe. Jak zauważa The Japan Times, podawanie dochodów w aplikacjach randkowych jest powszechną praktyką, ale w tym przypadku będzie trzeba te dochody udokumentować. Poza tym w celu zweryfikowania tożsamości chętni będą przechodzić rozmowę kwalifikacyjną. 
- Dowiedzieliśmy, się, że aż 70% osób, które chcą wziąć ślub, nie szuka aktywnie partnera. Chcemy im delikatnie pomóc - mówi w rozmowie z AFP urzędnik tokijskiego magistratu odpowiedzialny za projekt.
Zapowiedź władz miasta wzbudziła mieszane emocje w mediach społecznościowych. Niektórzy mieszkańcy Tokio uważają, że inicjatywa jest niepotrzebna, inni stwierdzają, że chętnie zarejestrują się w aplikacji i uważają, że będzie ona
bezpieczniejszą alternatywą
dla komercyjnych aplikacji dostępnych na rynku. 
Aplikacja to jeden z pomysłów, który ma wspomóc Japonię w walce z
kryzysem demograficznym
. W zeszłym roku w kraju odnotowano ponad dwukrotnie więcej zgonów niż urodzeń. 
W 2023 na świat przyszło 758 631 dzieci. To już ósmy rok z rzędu, w którym notowany jest spadek urodzeń. Jednocześnie o 5,9% spadła liczba zawieranych małżeństw. W 2023 roku zawarto 489 281 związków małżeńskich, tym samym po raz pierwszy od lat 90. liczba ta jest niższa niż 500 tysięcy.
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA