Logo
  • DONALD
  • WAŁBRZYCH: WOJEWODA PO PROTESTACH ZDECYDOWAŁ, ŻE W MIEŚCIE NIE BĘDZIE JEDNAK OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ

Wałbrzych: wojewoda po protestach zdecydował, że w mieście nie będzie jednak obowiązkowych szczepień

20.05.2021, 08:05
Wojewoda dolnośląski
Jarosław Obremski
unieważnił uchwałę Rady Miejskiej Wałbrzycha
o
obowiązku szczepień
przeciwko Covid-19. Przypomnijmy, 29 kwietnia z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja miejscy rajcy przyjęli uchwałę, zgodnie z którą mieszkańcy Wałbrzycha, którzy ukończyli 18 lat oraz osoby pracujące w mieście mieli zostać objęcie obowiązkowym szczepieniem przeciwko Covid-19.
Uchwała wywołała niezadowolenie przeciwników szczepień, którzy organizowali protesty pod domem prezydenta Wałbrzycha. Ostatecznie Szełmeja otrzymał policyjną ochronę:
Wczoraj wojewoda dolnośląski podjął decyzje o unieważnieniu uchwały podjętej przez władze Wałbrzycha. Powołał się na artykuł 7 konstytucji traktujący o tym, że organy władzy mogą działać na podstawie i w granicach prawa:
"To oznacza, że regulacje porządkowe przyjmowane przez rady gmin nie mogą być regulacjami, które są w kompetencjach państwa. Niestety
Rada Miejska Wałbrzycha zachowuje się trochę jak parlament, a nie jak rada miejska
. Mimo dużych sukcesów Wałbrzycha nie jest to jeszcze miasto-państwo. Polska w konstytucji określana jest jako państwo unitarne, czyli nie ma możliwości - oprócz tego co jest delegowane na poziom rad miejskich - tworzenia odrębnych przepisów prawa" - stwierdził w uzasadnieniu wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA