Logo
  • DONALD
  • KAMMEL: "NIE CHCĘ, BY DEMOKRACJĘ ZASTĄPIŁA DYKTATURA. NIE MOGĘ ZASNĄĆ, MIMO URLOPU NA DRUGIM KOŃCU ŚWIATA"

Kammel: "Nie chcę, by demokrację zastąpiła dyktatura. Nie mogę zasnąć, mimo urlopu na drugim końcu świata"

25.07.2018, 08:10
Zmiany związane z nowelizacją ustawy o
Sądzie Najwyższym
i
Krajowej Radzie Sądownictwa
wywołują coraz więcej emocji. Głos w sprawie postanowił zabrać nawet prezenter
Telewizji Polskiej
Tomasz Kammel
, który pisze na Instagramie, że zmiany wprowadzane przez polityków nie pozwalają mu spać na wakacjach na drugim końcu świata, w
Kolumbii Brytyjskiej
.
Czy demokracja jest możliwa jeśli polityka ma bezpośredni wpływ na sąd? Czy może wtedy istnieć trójpodział władzy? Czy bez niezawisłych sądów demokracja może ustąpić miejsca dyktaturze? Historia pokazuje, że może. Ja tego nie chcę, i przez to nie mogę dziś zasnąć mimo urlopu na drugim końcu świata.
Naprawa sądów, niewątpliwie potrzebna i ważna, nie może odbywać się kosztem utraty demokracji. Nie ryzykujmy tego. Kochani, musimy żyć w wolnym kraju. Nikt w Europie nie wie o tym lepiej niż my, bez względu na sympatie prawe, lewe czy środkowe. 
#🇵🇱
 
#🇨🇦
 
#demokracja
#ponadwszystko
 
#magichappens
 
#wakacje
Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy. Jedni gratulują Kammelowi odwagi, inni sugerują, że wkrótce po powrocie z urlopu dostanie wypowiedzenie.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Czy demokracja jest możliwa jeśli polityka ma bezpośredni wpływ na sąd? Czy może wtedy istnieć trójpodział władzy? Czy bez niezawisłych sądów demokracja może ustąpić miejsca dyktaturze? Historia pokazuje, że może. Ja tego nie chcę, i przez to nie mogę dziś zasnąć mimo urlopu na drugim końcu świata. Naprawa sądów, niewątpliwie potrzebna i ważna, nie może odbywać się kosztem utraty demokracji. Nie ryzykujmy tego. Kochani, musimy żyć w wolnym kraju. Nikt w Europie nie wie o tym lepiej niż my, bez względu na sympatie prawe, lewe czy środkowe. #🇵🇱 #🇨🇦 #demokracja #ponadwszystko #magichappens #wakacjehttps://www.instagram.com/p/Blm2tX9lua0/?utm_source=ig_embed
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA