Logo
  • DONALD
  • POLSAT KOŃCZY Z PRODUKCJĄ "ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH"

Polsat kończy z produkcją "Świata według Kiepskich"

01.06.2022, 09:10
Portal Wirtualne Media donosi, że
Telewizja Polsat po ponad 20 latach nie będzie kontynuować sitcomu
Świat według Kiepskich
. Stacja wspólnie z wydawnictwem SQL planuje jesienią wydać książkę, która będzie podsumowaniem serialu.
Pierwszy odcinek kultowej produkcji wyemitowano na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku. Od tego czasu pokazano 588 odcinków w 34 sezonach. 
- Po ponad 20 latach
nie wykluczam, że zakończymy produkcję
Świata według Kiepskich
, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go - komentuje Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.
Według informacji Wirtualnym Mediów jednym z powodów zakończenia produkcji sitcomu jest
śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa
, czyli serialowego "Boczka" i Mariana Paździocha: pierwszy zmarł w październiku 2020 roku, a drugi - w styczniu 2021 roku. 
Ostatni sezon serialu kręcony był jeszcze przed początkiem pandemii COVID-19. Dwa finałowe odcinki widzowie mogli zobaczyć w nocy z 2 na 3 grudnia 2021 roku o godzinach 2.25 i 3.00. 
Dla fanów stacja zaplanowała jednak
książkę
podsumowującą ponad 20 lat realizacji sitcomu.
- W publikacji aktorzy zdradzają kulisy produkcji, opowiadają wiele ciekawych historii związanych z powstawaniem serialu. Oczywiście Andrzej Grabowski jest niewątpliwie królem anegdot i dowcipów i niejednokrotnie wywoła nasz uśmiech - wyjaśnia Terentiew.
Aktualnie trwają ostatnie poprawki. Publikacja ma się ukazać jesienią tego roku z okazji jubileuszu 30-lecia Telewizji Polsat.
- Ja również odnoszę się do fenomenu
Kiepskich
, w pierwszych latach nadawania sitcom ten był bezustannie krytykowany. Kwestionowano wszystko, od gry aktorskiej, po teksty. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności zdobył miano kultowego - dodaje dyrektor programowa.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA