Logo
  • DONALD
  • RZĄD FUNDUJE RODZAJ KOLONII WOJSKOWYCH DLA CHĘTNYCH, PROGRAM SZKOLENIOWY Z HASŁEM "TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ"

Rząd funduje rodzaj kolonii wojskowych dla chętnych, program szkoleniowy z hasłem "trenuj jak żołnierz"

14.04.2023, 06:00
Minister obrony narodowej
Mariusz Błaszczak
ogłosił w czwartek nowy
cykl szkoleń wojskowych dla ochotników
. To kolejna, rozszerzona odsłona programu "Trenuj z wojskiem", tym razem realizowana pod hasłem
"Trenuj jak żołnierz"
. W jego ramach każdy ochotnik będzie mógł zgłosić się na 16-tygodniowe szkolenie wojskowe, którego program ma być nastawiony na zdobycie umiejętności praktycznych. 
Błaszczak zainaugurował program w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej. Jak tłumaczył przed kamerami, projekt skierowany jest do wszytkich, którzy "chcą odbyć podstawowe wojskowe szkolenie i być przygotowanym, aby w razie zagrożenia bronić ojczyzny".
- Sam się spotkałem z takim oczekiwaniem, że jednodniowe ośmiogodzinne szkolenie jest zbyt krótkie, ale jednocześnie ludzie, którzy pracują zawodowo nie są w stanie więcej czasu poświęcić np. poprzez dobrowolną zasadniczą służbę wojskową czy też poprzez służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. To patrioci, to ludzie poważni, odpowiedzialni (…) Dlatego
specjalnie w odpowiedzi na przedstawione potrzeby sformowaliśmy tę nową wersję naszego programu
- mówił.
Szkolenie ma trwać 16 dni i być podzielone na
dwa etapy
. Pierwszy to dwudniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje prowadzone w 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Pierwszy etap odbędzie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, drugi w wakacje, w dwóch turnusach: 16-29 lipca i 6-19 sierpnia.
- Program tych zajęć jest skoncentrowany na
zdobyciu umiejętności praktycznych, umiejętności posługiwania się bronią
, udzielania pierwszej pomocy medycznej, podstaw walki wręcz, również przetrwania w trudnych warunkach. To wszystko w ramach programu, który kończy się przysięgą wojskową - wyjaśniał Błaszczak.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma
wynagrodzenie
za szkolenie, takie, jak szeregowy żołnierz rezerwy czyli
130 zł za jeden dzień
. Do tego jednostki wojskowe zapewnią wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie oraz ubezpieczenie. 
- Zależy nam, żeby jak najwięcej osób było przeszkolonych, żeby jak najwięcej osób wiedziało jak posługiwać się bronią, żeby jak najwięcej osób wiedziało jak zareagować w sytuacji trudnej, w sytuacji kryzysowej.
To naprawdę opłaci się państwu polskiemu
- mówił minister obrony narodowej. 
Zgłoszeń do programu szkoleń "Trenuj jak żołnierz" dokonywać będzie można poprzez formularz na stronie internetowej lub bezpośrednio w wybranej jednostce. Jedyne warunki uczestnictwa to ukończone 18 lat i obywatelstwo polskie. 
- Naszym hasłem jest "trzy razy O". A więc: "otwartość w naborze" - bo też chciałbym bardzo mocno podkreślić, że internetowy nabór już rozpoczynamy. Zachęcam żeby zgłosić się na te zajęcia. "Otwartość w szkoleniu" - te punkty szkoleniowe są tak sformułowane, w odpowiedzi na największe oczekiwanie ze strony uczestniczących w szkoleniu "Trenuj z wojskiem", a więc te punkty, które dziś również widzimy to są punkty, które cieszyły się największym zainteresowaniem, największym powodzeniem wśród ćwiczących. No i "otwartość na ludzi". Dlatego sformowaliśmy ten program, dlatego sformowaliśmy właśnie taką ofertę. Zachęcam, zapraszam - naprawdę warto - przekonywał Błaszczak. 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA